Michal Filo mladší (vpravo) z Dubnice patrí medzi opory svojho tímu a tréner Jozef Jankech sa spolieha aj na jeho góly. V medzištátnej prestávke sa mu strelecky darilo. Andrej Burza (vľavo) z Interu je špílmacherom svojho tímu. Inter na jar ako jediný získal plný počet bodov. Dubnica hrá dnes v jednom zo šlágrov kola proti majstrovskej Žiline, Inter chce natiahnuť v Púchove úspešnú šnúru. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL |
BRATISLAVA - Po prestávke, vyplnenej medzištátnymi stretnutiami s Estónskom a Portugalskom, pokračuje cez víkend Corgoň liga stretnutiami 23. kola. Z našich mužstiev mali viaceré reprezentantov v dvadsaťjednotke, iba Jakubko z Banskej Bystrice sa prezentoval popri legionároch v áčku.
Jediným mužstvom, ktoré získalo na jar plný počet bodov z dvoch zápasov, je bratislavský Inter. Ten chce nadviazať na úspešnú sériu a pokračovať vo skvelom úvode dnes v Púchove. Konkurent Interu v boji o záchranu R. Sobota hostí lídra, Artmediu Bratislava, a na toho nevie zahrať. Podarí sa to zmeniť teraz pod vedením nového trénera Juraja Szikoru, ktorý vymenil Petra Zelenského?
Artmedia (36 bodov) ide jasne za titulom a bude to chcieť potvrdiť aj v Rimavskej Sobote. Jej prenasledovatelia Dubnica (32) a Žilina (33) sa stretnú v priamom súboji v Dubnici. Žilina z dvoch zápasov získala od Dubnice iba bod. Bude to jeden z najzaujímavejších zápasov kola.
Banská Bystrica má vyššie ambície, než hovorí jej terajšie postavenie v tabuľke. Proti ambicióznej Trnave však zohrá veľmi ťažký zápas. Hostia sú totiž nevyspytateľní.
Prestávka pomohla doliečiť zranenia niektorých hráčov a kádre mužstiev sú kompletnejšie. Stratila však Dubnica, ktorej ochorel Ižvolt, ale vo skvelej streleckej forme je Filo. V Žiline je M. Ďurica už po operácii a ľahko začal trénovať aj B. Labant. Artmedia vyskúšala po zranení Čobeja v bráne Kollára, ktorý nesklamal. B. Bystrici sa už uzdravili Urgela, Bukač a Vyskoč, ale ešte nemôže hrať Dzúrik, a tak na poste stopéra to opäť skúšal Semeník. Trnava je stále bez Poljovku, ale k dispozícii má Kopúnka, Staňa aj Kožucha. Inter má zraneného iba Benka, ale citeľne oslabený je Púchov. Kapitán Guľa dostal za vylúčenie stop na tri zápasy a najlepší strelec Bakoš na jeden. V Ružomberku sa uzdravil Zošák, Trenčínu sú k dispozícii Baranyai a Hricov. (ja)
Tabuľka1. Artmedia | 20 | 10 | 6 | 4 | 33:19 | 36 |
2. Žilina | 20 | 9 | 6 | 5 | 44:21 | 33 |
3. Dubnica | 20 | 8 | 8 | 4 | 29:24 | 32 |
4. Ružomberok | 19 | 8 | 6 | 5 | 30:30 | 30 |
5. Trenčín | 20 | 8 | 5 | 7 | 26:23 | 29 |
6. B. Bystrica | 20 | 6 | 8 | 6 | 29:27 | 26 |
7. Púchov | 19 | 7 | 4 | 8 | 17:25 | 25 |
8. Trnava | 20 | 5 | 7 | 8 | 23:25 | 22 |
9. Inter | 20 | 3 | 7 | 10 | 21:36 | 16 |
10. R. Sobota | 20 | 3 | 7 | 10 | 14:36 | 16 |
Program 23. kola futbalovej Corgoň ligyR. Sobota - Artmedia
Dnes o 15. 30 h
Rozhoduje Vnuk
Vzájomné zápasy 0:1, 1:7
Dubnica - Žilina
Dnes o 15. 30 h
Rozhoduje Richtárik
Vzájomné zápasy 3:1, 2:2
Púchov - Inter
Dnes o 15. 30 h
Rozhoduje Straka
Vzájomné zápasy 2:1, 0:0
Ružomberok - Trenčín
Dnes o 15. 30 h
Rozhoduje Kakaščík
Vzájomné zápasy 1:1, 0:3
B. Bystrica - Trnava
Zajtra o 17.30 h (STV II)
Rozhoduje Olšiak
Vzájomné zápasy 4:2, 0:2