BEJRÚT - Výbuch silnej bomby v obchodnom centre neďaleko Bejrútu zabil dvoch ľudí a priviedol Libanon krátko pred voľbami ešte bližšie k chaosu. Bol to už druhý výbuch počas piatich dní v kresťanmi obývanej oblasti a zvýraznil politickú krízu, ktorú spôsobila vražda bývalého premiéra Rafíka Harírího. Kresťanskí opoziční lídri zo včerajšieho útoku obvinili prosýrske milície a požadujú rezignáciu osôb zodpovedných za bezpečnosť v krajine.
Asi 20 kilogramov výbušniny vybuchlo v obchodnom dome po jeho zatvorení pol hodiny po polnoci, keď tam bolo už len niekoľko zamestnancov. Strecha obchodného strediska sa zrútila a zranila troch ľudí.
Sudca Michel abú Arradž, ktorý mal vyšetriť februárový atentát na Harírího, včera odstúpil. Agentúra AP jeho rozhodnutie spája s tým, že doteraz nezverejnená správa odborníkov OSN prešetrujúcich vraždu, podobne ako libanonská opozícia, poukazuje na vážne chyby libanonských orgánov pri zaisťovaní dôkazov. (reuters, čtk)