Podľa prednostu Krajského školského úradu v Bratislave Ľubomíra Pajtinku je v bratislavských stredných školách asi 2500 až 3000 miest voľných. "Toto číslo podľa mňa nie je dramatické. Som totiž zástancom toho, aby školy neboli zaplnené na sto percent, aby mali nejaké voľné kapacity na prenájom."
V Košickom kraji končí deviaty ročník 8800 žiakov a stredné školy ponúkajú 14 572 miest. Znamená to, že po prijímacom konaní v nich ostane voľných takmer 6000 miest.
V Prešovskom kraji už teraz školy nahlásili vyše 1500 voľných miest, hoci prijímacie pohovory na väčšine z nich ešte neprebehli. Najviac voľných miest hlásia stredné odborné učilištia (656) a stredné odborné školy (299). Aj na gymnáziách je ešte 159 voľných miest.
V Trnavskom kraji sa na školy hlási 7884 žiakov, tie však ponúkajú takmer 10-tisíc miest. V Nitrianskom kraji by na stredných školách chcelo študovať 9662 uchádzačov, miest je však až 12 422. "Všetky čísla vychádzajú z prvotného predbežného záujmu žiakov deviateho ročníka základných škôl," upozornil riaditeľ Školského výpočtového strediska v Piešťanoch Jozef Jančík.
V Banskobystrickom kraji je podľa prepočtov Školského výpočtového strediska na stredných školách voľných vyše 4000 miest.
V Trenčianskom kraji aj Žilinskom kraji je zhruba po 2000 voľných miest. Napríklad v Žilinskom kraji majú stredné školy v ponuke 12 519 miest, hlási sa na ne vyše 10-tisíc žiakov. "Všetky údaje sú však ešte otázne, keďže plány škôl o počte prijatých uchádzačov sa ešte hýbu, a nie všetci žiaci podali prihlášky," informovala nás Ing. Háčiková zo Školského výpočtového strediska v Liptovskom Mikuláši.