i podporu.
Opozičné strany budú proti. Smer podľa poslanca Dušana Čaploviča nepovažuje Froncov návrh za reformu, poslankyňa HZDS Ľudmila Mušková povedala, že návrh nie je "opraviteľný ani v druhom čítaní".
ANO podľa poslankyne Beáty Brestenskej bude hlasovať, aby návrh zákona prešiel do druhého čítania, no tam predložia viacero pozmeňujúcich návrhov. Aj jej v návrhu zákona chýbajú kritériá kvality štúdia.
Fronc je však presvedčený, že poplatky kvalitu vzdelávania zaručia, lebo "keď platím, pýtam sa, čo za to dostanem".
Že v návrhu zákona "je čo opravovať", si myslí aj štátny tajomník ministerstva školstva František Tóth (ANO). V relácii televízie Markíza Na telo povedal, že ak by školy zaviedli poplatky až tesne pred parlamentnými voľbami, vládnej koalícii by to mohlo uškodiť.
Koordinátor Štrajkového výboru študentov Karol Klobušický povedal, že so štrajkom počkajú, či zákon prejde a ako sa k nemu postaví prezident. Ak študenti predsa pôjdu do ulíc, tak preto, lebo Fronc s nimi nechce diskutovať.
Fronc namieta, že štrajkový výbor oficiálne nezastupuje študentov. Títo môžu prejaviť svoj názor, ale nemajú právo robiť národohospodárske škody, myslí si Fronc.
Mušková nevedela potvrdiť, či HZDS v pondelok navrhne vysloviť ministrovi nedôveru. Povedala, že ministra interpeluje poslanec Vladimír Mečiar a len od neho bude závisieť, či bude s odpoveďou ministra spokojný. (joč)