Utorok, 13. apríl, 2021 | Meniny má AlešKrížovkyKrížovky

Decko už nie som, žeby som bol muž?

"Kto bol druhý?" bola prvá otázka finalistu súťaže SuperStar Tomáša Bezdedu, keď sa nám konečne naskytla možnosť vysvetliť mu, o čo vlastne ide. Dovtedy akoby sa ho vôbec netýkalo, že sa stal víťazom tretieho ročníka súťaže SME o najšarmantnejšieho ...

foto

"Kto bol druhý?" bola prvá otázka finalistu súťaže SuperStar Tomáša Bezdedu, keď sa nám konečne naskytla možnosť vysvetliť mu, o čo vlastne ide. Dovtedy akoby sa ho vôbec netýkalo, že sa stal víťazom tretieho ročníka súťaže SME o najšarmantnejšieho muža na Slovensku. Do telefónu iba zakaždým automaticky opakoval, že nie je problém porozprávať sa, len nevie, kedy.

Napriek všetkým postrehom, ktoré hovoria o tom, ako detsky pôsobí, môže Tomáš pokojne patriť medzi mladých mužov, za ktorými sa ženy obzrú, aj keď ich nevidia každý deň v médiách. Ak však naozaj oplýva šarmom, tak ho prejavuje, možno aj nechtiac, iba na javisku.

V takzvanom súkromí, ktoré v hodinu určenú manažérom SuperStar tvorili strohé priestory Slovenskej televízie, nás privítal tak, ako si to jeho momentálna situácia, bez ohľadu na potreby najšarmantnejšieho muža, vyžadovala: v miestnosti zvanej detská izba sedela oproti nemu v kresle Zdenka Predná s časopisom v ruke, pred ňou na stole domáce koláčiky. Naokolo sa povaľovali ich podobizne, kde-tu nejaký talizman. Spolu so Zdenkou čakal Tomáš na rad k hlasovej pedagogičke Alene Čermákovej, ktorá práve krkolomnými hlasovými rozcvičkami trénovala Katku Koščovú. Očakávanie, sklamanie, stres, radosť či smútok by tu človek hľadal zbytočne. V tvárach týchto mladých ľudí sa nezračili žiadne emócie. Ale ani únava z posledných mesiacov. Žeby vyrovnanosť? Nie, iba akási rovnosť, priamosť. Treba si šetriť sily, ešte chvíľu im to musí vydržať. Potom, keď sa strhujúci a naligotaný kolektívny záťah skončí, sa uvidí.

Tak ako? Niečo to šarmantné víťazstvo s vami spravilo?

Dobre mi to padlo, ale žiadna zásadná zmena nenastala. Nič sa nezmenilo, normálne. Nepocítil som nič, čo by ma vyviedlo z miery. Som rád, nie extrémne, je to príjemné. Cením si to, to je jasné.


Čím ste asi našich čitateľov zaujali?

Asi sympatiami, neviem. Asi aj vaši čitatelia berú do úvahy SuperStar, spievanie a tak. Sme také nové tváre, ale ľudia nás trošku majú v povedomí. Sme dosť na očiach. Zatiaľ.


Zrejme žijete teraz len súťažou SuperStar. Už ste o nej všetko povedali?

Už som si zvykol hovoriť o tom. Je to iný život ako v škole, ale v pohode. Ja si rád zaspievam, prežívam pritom nové veci, pracujem pred kamerami, a to ma baví.


Keď sa to skončí, spievania bude určite viac ako predtým, ale možno nie toľko, ako počas SuperStar. Pripravujete sa na zmenu?

Zatiaľ sa na to nejako nepripravujem. Najprv si chcem dokončiť školu a až potom sa venovať ďalej hudbe. Som vo štvrtom ročníku. Maturitu si určite chcem urobiť. O vysokej pouvažujem až neskôr, možno po roku.


Študujete na strednej poľnohospodárskej škole. Zaujíma vás to?

Pravdu povediac, najprv som robil skúšky na obchodnú akadémiu, ktoré som nespravil, až potom som si zvolil túto školu. Ale sú tam aj celkom dobré odbory. Ja mám manažment. A hlavne tam mám spolužiakov. Keď tam prídem, je mi ľúto, že nie som s nimi tak ako predtým. Máme dobré vzťahy, ale niektorí kamaráti nechápu, že nemám čas, niekedy ma asi aj ohovárajú. Snažím sa vysvetliť im to, ale záleží aj na nich, ako to zoberú.


Čo by mal šarmantný muž v sebe mať?

Samého seba, asi. Mal by byť taký, že sa na nikoho nehrá. Taký, aký je.


Myslíte si, že zostanete taký, aký ste?

Ak budem chcieť, tak áno. Ale veď ja som stále taký, každý deň.


Niektorí ľudia si myslia, že ešte nie ste zrelý na to, aby sa o vás mohlo povedať, že ste šarmantný muž. Čo s tým?

Neviem, oficiálnu hranicu už mám za sebou, o chvíľu budem mať dvadsať rokov. Decko už nie som, ale že by som bol muž, ktorý toho veľa prežil a prešiel svetom, to nie. Ešte stále sa mám čo učiť.


Ako sa na vás teraz v škole pozerajú?

Profesori mi veľmi pomáhajú, spolužiaci mi píšu poznámky, takže dobre.


Čo učenie?

Nemám toľko času na učenie, asi mám čo dobiehať.


Myslíte si, že umiestnenie v našej súťaži vás môže v tej vašej situácii nejako zvýhodniť?

Určite nie, keď sa ľudia niekoho prejedia, je to skôr horšie. Môžu pocítiť nesympatiu.


Spievali ste od detstva?

Aktívne som nespieval, ale spieval som rád. Od štyroch rokov som účinkoval vo folklórnom súbore, v štrnástich ma chytila gitara a potom ešte klavír. Chodím na umeleckú školu a teraz aj na súkromné hodiny.


Viete si predstaviť, ako to využijete?

To sa ma pýta každý, ale neviem. Mám nejaký štýl a ešte uvidím, ako by som ho rozvíjal. Hlavne, aby to bolo kvalitné. Som človek, ktorý má rád dobrú hudbu. Pink Floyd, Queen, Beatles a takéto staršie veci, to sa mi páči. Nielen také hocijaké, narýchlo urobené pesničky. Uvidím, aké ešte budem mať skúsenosti.


Hlasovali za vás nielen mladé dievčatá, ale aj zrelé ženy. Čo vy na to?

To ma teší ešte viac. Už dávnejšie som vedel, že v SuperStar za mňa nehlasujú len mladé baby. A dopočul som sa, že mám aj staršie fanynky, napríklad mi fandí aj jedna 93-ročná babička. To som rád.


Chcete, aby sa váš fanklub postupne zmenil?

Záleží od toho, akú hudbu budem tvoriť, či to bude baviť starých aj mladých. Samozrejme, najradšej by som robil hudbu pre všetkých.


Myslíte, že sa to dá?

Neviem, sto ľudí, sto chutí. Niekomu sa páči to, inému niečo iné. A to počúva.


Viete si predstaviť, aké všelijaké dôsledky bude mať vaša popularita?

Vidím ich už teraz. Nemôžem chodiť toľko po meste, už sa to nedá.


Je vám to ľúto?

Trošku hej.


Nemáte pocit, že vás pravidlá takejto hry príliš obmedzujú?

Dal som sa na to, trochu som s tým aj počítal, ale nie až tak, ako to teraz je. Nevedel som úplne presne, do čoho idem. Hovorí sa, že niekedy tie najlepšie ponuky prídu v najnevhodnejší čas, ale keď ich človek zahodí, už sa nikdy nevrátia.


Aj deti sú z vás a vašich speváckych kolegov hotové. Netreba sa o ne báť?

To je taká mánia. Časom opadne. Tiež som bol taký. Je to asi aj pekné. Chápem, keď sa niekto chce veľmi s niekým stretnúť. Je to to isté, ako keď som ja bol malý. Ale prekvapuje ma tá široká škála fanúšikov.


Ako tie baby znášate?

Normálne, v pohode.


Ako sa s nimi bavíte?

Tak isto ako predtým. Nemám žiadne nové metódy.


Nechýba vám hlbší citový vzťah?

Teraz na to nemám čas. V budúcnosti to, dúfam, príde.


Ako si to predstavujete?

Tak, že to príde samo. Keď to príde, tak to bude dobré. Nepoviem si, že dnes budem prežívať toto, zajtra s tým skončím, a tak.


Ste nútený nad tým vopred rozmýšľať. Nevadí vám to?

Každý sa ma to pýta, to mi vadí. Nemám žiadne dievča.


Mohli by ste si dovoliť odmietnuť rozprávať sa s nami?

Nie, patrí to ku komunikácii. Je to normálna vec. Ale stále sa ju učím.


Ako do vášho života teraz vstupujú rodičia?

Oco aj mama mi pomáhajú. Tiež si dobre zvykli.


Nechceli z vás mať niečo iné?

Nie. Každý človek sám príde na to, čo chce, niekedy skôr, inokedy neskôr. Ale musí ho to baviť.


Sú fanúšikovia pre vás dôležití?

Sú, beriem ich ako kamarátov. Keby neboli, tak by človek nemal komu robiť hudbu. Nemal by od nikoho podporu. Keď je na generálke prázdna sála, je to úplne iné, ako keď je potom plné hľadisko.


Ale fanúšikov máte toľko preto, že súťaž je urobená tak, ako je urobená. Mohlo by to podľa vás fungovať podobne aj mimo nej?

Ešte neviem. Keď niečo spravím a bude to trošku v obehu, tak vám potom poviem, ako to je.


FOTO SME - Pavol Funtál

Za najšarmantnejšieho muža ste zvolili Tomáša Bezdedu

Do 3. ročníka ankety o najšarmantejšieho muža Slovenska nám prišlo 4298 hlasov. Vy, čitatelia, ste navrhli 142 mužov, ktorí by si podľa vás tento titul zaslúžili. V porovnaní s dvoma predchádzajúcimi ročníkmi sa zoznam šarmantných značne rozšíril, objavili sa v ňom mená, ktoré donedávna ešte nikomu nič nehovorili. Boom televíznych reality show zasiahol aj našu anketu. Kým v predchádzajúcich ročníkoch boli vašimi favoritmi televízne, filmové a divadelné stálice či hokejové hviezdy, teraz sa na popredné pozície prebojovali najmä chlapci zo SuperStar. Hokejový majstrovský ošiaľ vystriedal ošiaľ z piatkovej speváckej súťaže. A tak sa stalo, že ešte vlani neznámy Tomáš Bezdeda zosunul z trónu najšarmantnejšieho Slováka, obľúbeného Milana Lasicu. Tomáš získal 923 hlasov, Milan Lasica 345. Po celý čas ankety sa 19-ročný študent zo Žiliny striedal na prvej pozícii so šarmantným moderátorom SuperStar Martinom Rauschom-Pycom. Tomu však v záverečnom súboji chýbalo k víťazstvu 21 hlasov. Bronz so 517 hlasmi získal Maroš Kramár. Víťaz prvého ročníka, operný spevák Martin Babjak, sa tentoraz v prvej desiatke neumiestnil.

Tu je tohtoročný rebríček 10 najšarmantnejších mužov Slovenska:

1. Tomáš Bezdeda (minulý ani predminulý rok sa neumiestnil)

2. Martin Rausch - Pyco (minulý ani predminulý rok sa neumiestnil)

3. Maroš Kramár (vlani 8., predvlani v druhej polovici 30 najšarmantnejších)

4. Pavol Bruchala (minulý ani predminulý rok sa neumiestnil)

5. Peter Kotuľa (minulý ani predminulý rok sa neumiestnill)

6. Miroslav Šatan (vlani 2., predvlani sa delil o 2. pozíciu s Milanom Lasicom)

7. Miro Jaroš (vlani ani predvlani sa neumiestnil)

8. Milan Lasica (minulý rok 1., predvlani sa delil o 2. miesto s Miroslavom Šatanom)

9. Michal Hudák (minulý ani predminulý rok sa neumiestnil)

10. Juraj Kukura (vlani 5., predvlani 5.)

Spomedzi 4298 hlasujúcich sme vyžrebovali troch výhercov, ktorí od nás dostanú darčekové balíčky. Sú to: Katarína Šebová z Košíc, Eva Adamcová ml. z Levíc, Denisa Ackermannová z Jelenca

Tomáš Bezdeda sa narodil 2. decembra 1985 v Žiline. Je študentom Strednej poľnohospodárskej školy v Žiline, tento rok bude maturovať. Hrá na gitare, klavíri, športuje, má rád Beatles, Queen, ale aj No Name či Tublatanku. Má jedného brata, 15-ročného Mateja. Jeho rodičia sú živnostníci. So svojím synom sú spokojní, nikdy s ním vraj neboli vážnejšie problémy.

FOTO SME - PAVOL MAJER

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 2. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
 3. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 4. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
 5. Poznáme finalistov Office roka 2020
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
 8. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 9. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
 10. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
 1. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
 2. Poznáme finalistov Office roka 2020
 3. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
 4. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
 5. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 6. SodaStream na Slovensku predstavuje príchute nápojov od PEPSI
 7. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
 8. Bratia Žampovci majú za sebou veľmi úspešnú lyžiarsku sezónu
 9. Biobavlnu nahradila viskóza
 10. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 52 570
 2. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 23 630
 3. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 21 190
 4. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 18 668
 5. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 13 644
 6. Ako zasiahnu zmeny vo svete pneumatík bežných vodičov? 11 933
 7. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 10 822
 8. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 9 833
 9. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 8 758
 10. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19 8 667
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister financií Igor Matovič oznamuje uvoľňovanie opatrení.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 372-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 10 716 obetí.

12 h
Premiér Eduard Heger oznamuje zlepšenie situácie na Slovensku.

Opatrenia proti Covid-19 sa uvoľnia od pondelka. Slovensko na Covid automate zmení farbu z čiernej na bordovú.

2 h

Slovensko postúpi do III. stupňa varovania.

2 h