Seničanky nechcú byť do počtu

BRATISLAVA - Volejbalistky OMS SH Senica mali včera predpoludním odletieť z Bratislavy do Talianska, kde v starobylej Perugii zavŕšia úspešné učinkovanie v Pohári CEV účasťou vo Final Four. Pre nepriaznivé počasie ich let odložili na pol štvrtú, takže ...

BRATISLAVA - Volejbalistky OMS SH Senica mali včera predpoludním odletieť z Bratislavy do Talianska, kde v starobylej Perugii zavŕšia úspešné učinkovanie v Pohári CEV účasťou vo Final Four. Pre nepriaznivé počasie ich let odložili na pol štvrtú, takže trénera Vladimíra Sirvoňa sme zastihli ešte na bratislavskom letisku. Napriek tomu začal optimisticky.

"Zdravotný stav hráčok, ktorý nám v predchádzajúcich dňoch robil najväčšie problémy, sa natoľko zlepšil, že cestujeme kompletne. Poľke Studziennej, Bulharke Hadžimoskovovej a mladej Michalcovej, našťastie, zabrali antibiotiká, lekári postavili na nohy Češku so slovenským pasom Schwobovú, ktorá mala akúsi brušnú chrípku. Dúfam, že sme si dávku smoly už vybrali a nestihne nás nič nepredvídané," povzdychol si Sirvoň.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Súperom Seničaniek v dnešnom semifinále tretej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže je Balakovská AES Balakovo. Tím zo 150-tisícového mesta v Saratovskej oblasti má hlavného sponzora miestnu atómovú elektráreň. V ruskej superlige získal v posledných dvoch sezónach bronz, momentálne je na 2. mieste s rovnakým počtom bodov ako známejšia Uraločka. Do Final Four sa Balakovo prebojovalo cez španielske družstvo CV Albacete (3:0, 1:3).

"Mali sme k dispozícii videozáznam, takže hru semifinálového súpera máme dôkladne naštudovanú. V kádri má tri Ukrajinky, z nich najmä hráčka tmavej pleti (Anna Miriam Gansonreová, pozn. red.) je skvelá. Teraz pôjde o to, informácie zúžitkovať na ihrisku a hlavne, aby zápas zvládli naše dievčatá zdravotne."

SkryťVypnúť reklamu

Pri formulovaní ambícií senický tréner o konkrétnom umiestnení nehovoril. "Neradi by sme boli do počtu. Chceme prezentovať čo najlepšie naše schopnosti, potvrdiť, že sme právom vo Final Four a že dokážeme plnohodnotne konkurovať družstvám zvučných mien. Ak to splníme, môže z toho vzísť aj slušný výsledok," povedal Sirvoň.

Program

Final Four Pohára CEV

Dnes - semifinále: 15.45 Pallavolo Sirio Perugia (Tal.) - Vini Monte Schiavo Jesi (Tal.), 18.45 Balakovská AES Balakovo - OMS SH Senica. Zajtra: 17.30 - zápas o 3. miesto, 20.30 - finále.

PETER ŠEFRÁNEK

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 679
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 465
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 441
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 453
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 582
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 993
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 176
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu