Dnes sa rozhodne, či úvod ligy odložia

BRATISLAVA - V sobotu 5. marca by sa štyrmi zápasmi mala začať jarná časť futbalovej Corgoň ligy. Začne sa? Momentálna situácia s počasím, ale najmä stavom hracích plôch na Slovensku, nie je vonkoncom ružová.

Takto to vyzerá na futbalových trávnikoch teraz. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL


Dnes predkladajú ligové tímy súpisky mužstiev na jarnú časť súťaže a zároveň bude zasadať Ligová komisia Slovenského futbalového zväzu, ktorá môže okrem iného rozhodnúť aj o prípadnom odložení začiatku súťaže. V komisii sú zástupcovia všetkých klubov.

"Niekto musí dať návrh, my si vypočujeme všetky argumenty, zvážime a potom sa rozhodne," hovorí športový riaditeľ zväzu a predseda ligovej komisie Vladimír Wänke. "Ja som si prešiel takmer všetky štadióny, som v obraze a mám na vec svoj názor. Mám dokonale zmapované celé Slovensko a viem aj to, že napríklad na Interi, ktorý hrá doma až v treťom kole, ešte na ploche neurobili nič. Videl som, ako krvopotne pripravovali terén v Dubnici, v Žiline aj inde. Samozrejme, chceli by hrať, ale či budú, o tom sa rozhodne dnes."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na otázku, či by sa nedalo hrať na umelých plochách, Wänke odpovedal: "Umelé plochy nespĺňajú podmienky z hľadiska infraštruktúry. Hracia plocha by aj vyhovovala, ale ostatné nie. Európska futbalová únia ešte nedala súhlas, aby sa liga hrávala na umelých trávnikoch. Ak sa tak stane, musel by byť umelý trávnik na hlavnom štadióne."

Wänke nechcel tipovať, či sa bude hrať, alebo nie, ale dodal: "Budeme sa riadiť rozumom a citom z hľadiska diváka a zdravia hráčov. Tieto dva momenty sú rozhodujúce pri tomto závažnom rozhodovaní."

JÁN MIKULA

Aké bolo včera stanovisko zodpovedných z klubov?

Karol Belaník, generálny manažér Žiliny: "Budeme žiadať preloženie kola na iný termín. U nás sa nebude dať hrať, všetko, čo sme vyčistili, nám zapadlo novým snehom."

SkryťVypnúť reklamu

Petr Kašpar, manažér Artmedie: "My sme odstránili sneh a u nás sa dnes dá hrať. Ak by v priebehu týždňa neprišla žiadna kalamita, bolo by ihrisko v poriadku."

Tomáš Geist, generálny sekretár Dukly B. Bystrica: "Na 99 percent sa u nás nebude môcť hrať. Na ihrisku je blato, ľad, tri razy sme už dali sneh dolu. Na tento týždeň hlásia ešte aj mráz. Budeme žiadať odložiť aspoň prvé kolo."

Peter Gergely, športový riaditeľ Dubnice: "Treba kolo odložiť. Napadlo nám veľa snehu, po jeho odstránené máme na ihrisku veľké kaluže vody. Na tom sa nedá hrať."

Peter Zelenský, tréner R. Soboty: "Ak by bol terén dobrý, nech sa hrá, ale nie je. Potom je to o ničom. Neprídu diváci. Ihrisko by sa mohlo v dvoch kolách rozbiť a potom by sa hrávalo na oráčine. Už termín 5. marca bol krkolomný na začiatok ligy. Nech sa hrá dlhšie v lete." (ja)

SkryťVypnúť reklamu

V 1. kole by mali proti sebe nastúpiť:

MŠK Žilina - Spartak Trnava

Artmedia Bratislava - Inter Bratislava

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín

ZTS Dubnica - MFK Púchov

Rimavská Sobota - MFK Ružomberok

Na takýchto terénoch sa dohráva liga na jeseň alebo sa začína na jar, keď po mrazoch príde oteplenie. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 649
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 419
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 730
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 291
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 421
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 714
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 939
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 265
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu