.uk. Po kliknutí na stránku www.stv.sk sa vám vyroluje reklama na SuperStar a mesiac staré správy.
Netreba nikoho presviedčať, že internetové stránky elektronických médií sú plnoprávnou súčasťou imidžu danej televízie či rádia, u verejnoprávnych médií si dovolím hovoriť priamo o súčasti verejnej služby.
Stránka INET Rádia - rádia pre naše oči Slovenského rozhlasu na adrese: www.slovakradio.sk ponúka decentný dizajn, logickú štruktúru a predovšetkým množstvo informácií. Nájdete tam aktuálne spravodajstvo, archív písaných správ, komentáre, tipy na programy, archív vybraných relácií, hlasy, prieskumy počúvanosti, ale samozrejme aj výročné správy SRo. Cez internet môžete počúvať Rádio Slovensko, Rádio FM, a najnovšie už aj Rádio Devín.
Stránka TV JOJ www.joj.sk si nerobí nijaký nárok byť spravodajským serverom, základné informácie o reláciách a moderátoroch tam však nájdete.
Cez internet môžete livestreamovo či archívne sledovať aj vlastné programy tejto televízie.
TV Markíza ponúka návštevíkom jej webovej stránky aj správy z politického života, z bulváru i zo svojho zákulisia. Veľmi pohodlne sa dostatnete aj k archívu Televíznych novín, ale aj k ostatným záznamom vlastných relácií.
Stánky ako ako www.cnn.com môžeme rovno preskočiť, na stránkach televízíe CNN si môžete nájsť správy z takmer všetkých oblastí života, vrátane zdravia, vedy, turizmu. Návštevník stránky bbc.co.uk sa navyše môže donekonečna preklikávať cez výročné správy tejto verejnoprávnej televízie, čítať si monitoring spravodajstva BBC, uvažovať spolu s jej šéfami o budúcnosti BBC či vzdelávať sa v procese digitalizácie vysielania.
Aby sme nechodili tak ďaleko, aj stánka Českej televízie www.czech-tv.cz informuje veľmi kompexne o činnosti ČT. Na tejto stránke sa síce o správach dňa dozviete len cez teletext, zato však dostanete komplexný prehľad o histórii či hospodárení ČT, ba dozviete aj to, v ktorej krajine sa platia aké koncesionárske poplatky. Nájdete tam aj ABC sledovanosti a spokojnosti s programami ČT, kde sú aj informácie o vekovej a vzdelanostnej štruktúre divákov všetkých doležitých programov ČT.
Na stránke www.stv.sk vám najprv nabehne, áno uhádli ste, veľká reklama na SuperStar. Po chvíli našťastie zmizne zostanú aj upútavky na fim dňa či na relácie z videoarchívu Slovenskej televízie. Z ponuky spravojských infromácii by ste si však obraz o dianí v danom dni neurobili. Najčerstvejšie správy sú ešte tak z regiónov, zahraničné sprvodajstvo sa obmedzuje na správy zahraničnej spravodajkyne STV z Bruselu, ekonomika je celá z októbra, kultúra má jedinú čerstvejšiu správu. V deň, keď toto číslo TV OKO vyjde, sa bude v Bratislave konať summit Bush - Putin. Zaujímalo by ma, či bude táto informácia dostatočne dôležitá, aby sa prepracovala aj na internetove stránky STV.
Pripusťme, že nie je prvoradou úlohou STV bojovať na trhu spravodajských serverov a sústreďme sa teda na to, čo sa zo stránky STV dozvedieť o nej samotnej. O časti hrdo nazvanej "O nás" sa vám zobrazí vedeniu STV, o ostatných šéfoch či celkovej organizačnej štruktúre STV musíte dozvedieť z iných zdrojov. Ak už chceme byť putičkári, na stránke chýba aj infromácia o postupe pri podávaní žiadosť o informáciu podľa Zákona o informáciáciách, ale napríklad aj informácie o hospodárené či rozpočte STV s výnimkou záverečného účtu za rok 2002. Na stránke nájdeme odkazy aj na relácie ako Metro či Literárne oko, ktoré sa vysielajú už iba v repríze. Pri diskusnej relácii Pod lampou sa témy neavizujú ani pár dní vopred, jej archív zas nezohľadňuje zmeny v obsadení relácií. Tlačové správy STV, sú dva týždne staré. V časti o pripravovaných programoch sa sa objavuje jediná informácia o tom, že opakovanie ceremoniálu OTO bude v lete.
V STV práve prebieha ďalšia vlna hromadného prepúsťani. Mám pocit, že niektoré oblasti by v STV vyžadovali naopak hromadný nábor.