k, hlasovanie napokon presunuli na dnes.
V 23-člennom kabinete, ktorý chcel Kurája predložiť na schválenie, bolo až dvadsať politikov, ktorí slúžili vo vládach za Arafatovej éry. Pre mnohých poslancov sú stelesnením korupcie palestínskej samosprávy v predchádzajúcich rokoch. Preto chcú "nové tváre". Podľa izraelského denníka Haarec by do vlády mali vstúpiť dvaja veľmi kritickí poslanci a niekoľko apolitických technokratov.
Na najvýznamnejších postoch sa aj tak zrejme objavia ostrieľaní palestínki politici. Ministrom vnútra by sa mal stať Násír Júsúf. Zahraničiu by mal šéfovať Arafatov synovec a dlhoročný zástupca Palestínčanov v OSN Násír Kidwa. Nábil Šaás, ktorý je podľa poslancov podozrivý z korupcie a zneužívania fondov z Európskej únie, bude podpredsedom vlády.
Zatiaľ sa nevie, či sa do vlády dostane Arafatov odporca Muhammad Dahlan, ktorý po Arafatovej smrti vyjednával s Izraelom.
Kurája sa bráni, že väčšie zmeny v kabinete mu neumožňuje "politická situácia". Čo tým myslel, však nevysvetlil. Palestínski novinári tvrdia, že za spormi o zloženie kabinetu je hádka medzi predsedom palestínskej samosprávy Mahmúdom Abbásom a premiérom Kurájom. (mik)