Košice už zrejme s Cibákom

BRATISLAVA - Premiérový zápas v drese HC Košice by mal v dnešnom 46. kole hokejovej extraligy odohrať Martin Cibák. Slovenský reprezentant prišiel z Plzne do Košíc so zdravotnými problémami, ale už ustupujú.

"V posledných dňoch ma trápili zdravotné problémy, cítil som priedušky. Najprv som sa musel dať zdravotne do poriadku. Rád by som však hral už v Poprade," vyhlásil útočník Tampy Bay a držiteľ Stanleyho pohára. Cibák na začiatku ročníka odohral štyri zápasy v mužstve rodného Liptovského Mikuláša. Teraz sa chystá na návrat na extraligový ľad. "Prostredie v košickom hokeji už ako-tak poznám. Zoznámil som sa i s malým štadiónikom, no viem i to, že i na ňom býva skvelá kulisa," povedal. Košice majú vo svojom tíme dvoch držiteľov Stanleyho pohára - Jiřího Biceka a Martina Cibáka.

Minimálne tri týždne bude bratislavskému Slovanu chýbať útočník Michal Macho, ktorý si v utorok poranil členok. Martinský rodák odohral v tejto sezóne za Slovan 44 zápasov, strelil v nich 8 gólov a na 20 prihral.

Program 46. kola - dnes, 17.00 : L. Mikuláš - Zvolen (rozhoduje Ország - vzájomné zápasy 0:1, 4:2, 1:3, 4:2, 3:4), Skalica - Nitra (Baluška - 3:4, 7:1, 3:5, 3:3, 4:2), Trenčín - Žilina (D. Konc - 2:2, 3:0, 1:2, 1:1, 2:0), Poprad - Košice (Mihálik - 1:3, 4:1, 1:2, 6:2, 1:1). 17.30: Slovan - Dubnica (Lauff - 4:1, 6:0, 3:2, 3:3, 7:2). (tasr, sita, sb)

10. Dubnica 45 3 2 2 38 76:203 11

(Zápasy, výhry v riadnom hracom čase - 3 body, výhry po predĺžení - 2, remízy - 1, prehry po predĺžení - 0, prehry v riadnom hracom čase - 0, skóre, body.)