Hewitt: Posledný krok bol nad moje sily

Domáci tenista mal nabitú lavičku na tribúne - golfista Greg Norman, tréneri Rasheed, Masur a Fitzgerald, rodičia, sestra Jaslyn, priateľka Rebecca, legenda Cawleyová s bratom a ďalší. Hewitt vybehol vyhecovaný médiami, vyše 15 000 divákmi, fyzicky ...

Domáci tenista mal nabitú lavičku na tribúne - golfista Greg Norman, tréneri Rasheed, Masur a Fitzgerald, rodičia, sestra Jaslyn, priateľka Rebecca, legenda Cawleyová s bratom a ďalší. Hewitt vybehol vyhecovaný médiami, vyše 15 000 divákmi, fyzicky dobre pripravený a podkutý. Za 23 minút vyhral set, v ktorom bol pomer chýb 1:13 a celkový počet bodov 26:11!

Rus vyzeral nervózny, bezradný, netrpezlivý v zakončení a až keď udržal podanie v 2. sete na 1:0, uvoľnil sa a hra sa vyrovnala. Austrálčan ťažil zo slabšieho podania súpera, ale aj vlastnej práce nôh - všetko vybehal a vrátil. Keď však Safin pritvrdil podanie, dlhšie držal výmeny a nachystal si lopty na finálny úder, Hewitt sa zdal bezmocný. Pripomínal borca na žinenke v slabšej hmotnostnej kategórii, ktorý sa nemôže pasovať so svalnatejším valibukom. Napriek tomu v 3. sete so šťastím, s páskami a čiarami ušiel na 4:1 a psychicky povyrástol. Za stavu 4:2 však domáci poriadne znervóznel, keď mu čiarový rozhodca zakričal prešľap na eso a vežový udelil napomenutie za nešportovú reakciu.

Moskovčan vycítil nebezpečenstvo, zavolal lekára a nechal sa vymasírovať. Od tej chvíle získal 7 gemov za sebou a bolo po boji. Hewitt zavŕšil set dvojchybou a vo štvrtom ťahal celý čas za kratší koniec. Kým Safin dal v prvých 2 setoch 2 esá, v treťom nasúkal 10. Vzájomná bilancia pred zápasom bola 5:5, no až včera hrali spolu prvý grandslamový.

Hewitt: "Som sklamaný, bol som blízko naplnenia sna, ale nemám sa za čo hanbiť. Neprehral som si zápas, Marat ho vyhral svojimi zbraňami. Je úžasne mocný, páli aj zozadu, vynikajúci atlét, ešte som ho nevidel prehrať pre kondičku. Úvod mi vyšiel, ale tušil som, že Safin ešte nie je v hre a nepripúšťal som si víťazstvo ani vtedy, keď už hádzal raketu. Ten prešľap ma netrápi, dnes bol súper prisilný. Nohy ma vo 4. sete už tak neposlúchali ako v minulých kolách. Pred turnajom by som finále bral, ale keď tam nestál Federer a viedol som 4:1 v 3. sete, človeka to škrie. Mohol som však vypadnúť už s Blakom, Nadalom, Nalbandianom i Roddickom. Vždy ma podržalo publikum a morálka na domácej pôde. Tento posledný krok bol nad moje sily. Keď Marat pritvrdil, ani nohy mi nestačili. Dnes som sa nedostal ani k svojim pokrikom a gestám. Nie je to veselé, keď vám tam niekto v 3. a 4. sete hádže 2 - 3 esá v každom geme a útočí aj z returnov."

1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Za hranicami bytu: Ako si vybudovať dobré susedské vzťahy?
  3. Prečo vymeniť plastové vchodové dvere za hliníkové?
  5. Wellness v prírode: máme tip, kde si na jar najlepšie oddýchnete