zápasy. Zväz už dávnejšie deklaroval záujem o prestavbu štadióna na Tehelnom poli, čo vyvoláva obavy o budúcnosť viacúčelovej plochy s atletickým tartanom na Pasienkoch aj priľahlých športoviskách, tie totiž môžu zaniknúť.
Vzhľadom na aktuálne problémy v oboch bratislavských kluboch nemožno spojenie dvoch odvekých rivalov úplne vylúčiť. Fúzia oboch klubov pod jednu športovú vlajku zatiaľ reálne nevyzerá. "Fúzia je jednou z možností. Je dosť nelogické, že v takej blízkosti sú dva veľké štadióny s osvetlením. Možno by obom klubom pomohlo, keby sa hľadalo spoločné riešenie," skonštatoval 53-ročný nový majiteľ Slovana Ľudovít Černák.
"Oba kluby vychovávajú okolo osemsto detí. Sú to aj deti mesta a ak to chce, aby futbal v Bratislave naďalej žil, nemalo by to jeho predstaviteľom byť ľahostajné," povedal generálny manažér bratislavského Interu Jozef Barmoš.
V prípade, že sa zainteresované strany a zástupcovia oboch klubov dohodnú na spoločnom projekte nového štadióna, do popredia sa dostávajú ďalšie otázky, najmä obavy o športoviská v okolí Kuchajdy a Bajkalskej ulice. Podpredsedníčka Slovenského olympijského výboru Mária Mračnová: "Situáciu okolo štadióna na Pasienkoch i v Slovane sledujem a určité obavy mám. V tomto prípade však už nielen o atletický ovál na Pasienkoch, ale napríklad aj o nedávno vynovenú krytú atletickú halu Elán," reagovala šéfka Slovenského atletického zväzu.
Nebezpečenstvo v prípade zrušenia ďalších bratislavských športovísk sa tak blíži aj k ďalším ihriskám v okolí Pasienkov, kde majú dlhé roky domovské stánky futbalisti z nižších súťaží (Danubia, Štart). Preto sa v tejto súvislosti čoraz častejšie hovorí o využití plochy bývalej TJ Spoje v Podunajských Biskupiciach i možnej dohode Interu so zástupcami ŠKP v Dúbravke. (tasr, sv)