Pondelok, 29. november, 2021 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

V semifinále žien proti sebe Šarapovová a S. Williamsová

MELBOURNE - Ruska Maria Šarapovová sa v dvojhra žien dostala do prvého semifinále Australian Open, keď v súboji krajaniek otočila vývoj a vyradila Kuznecovovú. Jej súperkou zajtra bude víťazka z roku 2003 Serena Williamsová, ktorá predviedla, prečo ...

Ruska Maria Šarapovová odráža loptičku krajanke Svetlane Kuznecovovej vo štvrťfinále dvojhry žien na Australian Open. Šarapovová vyhrala 2:1 na sety.
FOTO - TASR/AP

MELBOURNE - Ruska Maria Šarapovová sa v dvojhra žien dostala do prvého semifinále Australian Open, keď v súboji krajaniek otočila vývoj a vyradila Kuznecovovú. Jej súperkou zajtra bude víťazka z roku 2003 Serena Williamsová, ktorá predviedla, prečo mala proti svetovej dvojke Mauresmovej bilanciu 8:1 a teraz už 9:1. Šarapovová vedie nad Serenou 2:1.

ŠARAPOVOVÁ - KUZNECOVOVÁ 4:6, 6:2, 6:2 za 137 minút. Nevynútené chyby 37:53.

Po 2. sete sa uplatnilo pravidlo o horúčave a 10-minútovej prestávke. Hralo sa pri teplote 34 stupňov a asi 55 na slnku. Kuznecovová dominovala, no po 1. sete nepochopiteľne kazila a prehrala grandslamový zápas po 11 víťazstvách.

Kuznecovová: ,,Neviem si to vysvetliť, bolo to strašné, neurobila som nič preto, aby som vyhrala. Zlyhala som v morálke. Ak sa chcem stať svetovou jednotkou a vyhrať viac titulov, musím voľačo zmeniť." Šarapovová: ,,V takej páľave som ešte nehrala, ale som šťastná, že som postúpila."

S. WILLIAMSOVÁ - MAURESMOVÁ 6:2, 6:2 za 71 minút. Esá 5:1, dvojchyby 0:4, víťazné údery 23:10.

Jasný zápas od začiatku, najlepší výkon Američanky na turnaji, Francúzka nemala protizbrane. S. Williamsová: ,,Už som sa naštvala, že sa dookola vytrubuje, vraj sestry Williamsové idú dolu vodou a už nie sú, čo boli. Buďte zhovievaví, vytrpeli sme si zranenia, bola som vo finále Wimbledonu po vážnej operácii a teraz mám šancu na titul v Melbourne. Ešte o nás budete počuť."

HANTUCHOVÁ, NAVRÁTILOVÁ - KUZNECOVOVÁ, MOLIKOVÁ 3:6, 0:6 vo štvrťfinále štvorhry.

Slovensko-americký pár nemal veľa šancí proti štvrťfinalistkám dvojhry a hráčkam top ten, ale tri hladké víťazstvá v turnaji nie sú zlé. V semifinále je iná Navrátilová, Gabriela z Česka, po boku Paštikovej.