BRATISLAVA - Generálna prokuratúra prerušila vyšetrovanie kauzy Kvasnica. Prípad od roku 2001 vyšetrovala inšpekcia ministerstva vnútra a v máji 2004 ho prerušila. Znovu ho otvoril špeciálny prokurátor, ktorý prikázal vykonať ďalšie úkony. "Nezistil sa páchateľ," povedala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Svetlana Husárová.
Prokuratúra vyšetrovala, kto advokátovi Romanovi Kvasnicovi vyzradil, že je odpočúvaný a kto dal odpočuté rozhovory na internet. Kvasnicu odpočúvala finančná polícia pod vedením Jozefa Stieranku.
Kauza v roku 2001 odštartovala "vojnu policajtov", keď sa niektorí policajní funkcionári snažili navodiť dojem, že Kvasnicovi odpočúvanie vyzradil v svojej kancelárii vtedajší riaditeľ odboru vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti Jozef Šátek. S Kvasnicom sa totiž priatelil. Šátek to odmietal, v jeho kancelárii bol okrem neho v tom čase ešte jeden funkcionár polície.
Prerušenie kauzy prišlo týždeň po Šátekovom odvolaní z funkcie šéfa Úradu boja proti korupcii. "Ak by sa páchateľ zistil, trestné stíhanie by pokračovalo," povedala Husárová. (mož)