a, že čakatelia na šancu v reprezentačnom A-tíme tiež majú svoju kvalitu. V Portugalsku tímy štartovali s hráčmi do 23 rokov, vystužení maximálne piatimi staršími ročníkmi.
Slovenský výber pod taktovkou trénerskej dvojice Ladislav Petráš, Jozef Bubenko rozhodne nesklamal, obhájil vlaňajšiu druhú priečku a len krôčik ho delil od celkového víťazstva. "Môžeme byť spokojní. Za nami zostali Portugalci a Slovinci. Druhé miesto sme vlastne obhájili. Podľa môjho názoru sme odohrali kvalitné zápasy, celý turnaj mal solídnu úroveň," pochvaľoval si pred piatkovým odletom z Lisabonu hlavný vedúci výpravy Juraj Obložinský.
Slováci na turnaji odohrali dve stretnutia, v každom z nich dali po jednom góle (Fodrek Slovinsku a Zošák Bulharsku) a v obidvoch prípadoch po nerozhodnom výsledku 1:1 nasledoval penaltový rozstrel. No kým sa proti Slovincom šťastie priklonilo na ich stranu (4:2), s Bulharmi ukázala šťastena aj svoju odvrátenú tvár (3:4). "To už bol taký vabank," pokračoval Obložinský a dodal: "Nebyť tých dvoch penált, ktoré proti nám odpískal hlavný rozhodca v druhom polčase, všetko mohlo byť inak." Treba podotknúť, že brankár Perniš prvú z nich zneškodnil."
Z mladíkov, ktorí štartovali v Portugalsku, si až sedem zahralo v závere minulého roka na Kráľovskom pohári v Bangkoku (Perniš - Fodrek, Jakubko, Borbély, Had, Žofčák, K. Németh). Počas víťazného ťaženia v Thajsku viedol mužstvo pod hlavičkou A-tímu Dušan Galis, na turnaji Vale do Tejo mal teda príležitosť v "priamom prenose" týchto futbalistov opäť sledovať. "Je len dobré, keď máme bohatý medzinárodný styk. Pre týchto chlapcov určite," súhlasne dodal Obložinský.
(tasr)