Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky
NÓRSKY BIATLONISTA BJÖRNDALEN JE NA PRAHU MÉTY - VO SVETOVOM POHÁRI ZÍSKAL UŽ 49 VÍŤAZSTIEV

Hurajt má frmol - osožil mu

ANTERSELVA - Fenomenálnemu nórskemu biatlonistovi Ole Einarovi Björndalenovi chýba už len jedno víťazstvu k päťdesiatemu triumfu vo Svetovom pohári. K jubileu ...

Nór Ole Einar Bjoerndalen vychytil znovu famóznu formu. Včera v talianskej Anterselve vyhral štvrté preteky za sebou. FOTO - TASR/AP

ANTERSELVA - Fenomenálnemu nórskemu biatlonistovi Ole Einarovi Björndalenovi chýba už len jedno víťazstvu k päťdesiatemu triumfu vo Svetovom pohári. K jubileu sa priblížil včera v talianskom zimnom stredisku Anterselve, kde vyhral už štvrté preteky po sebe.

Šieste kolo, ktorým bol šprint na 10 km, vyhral s náskokom takmer šiestich sekúnd pred krajanom Frode Andresenom. Tretí Nemec Sven Fischer zaostal za najlepším 12,7 sekundy. Konečne naplno zabral aj slovenský reprezentant Pavol Hurajt, ktorý 13. miestom dosiahol najlepší sezónny výsledok a na pohárové konto si pripísal 20 bodov.

Mierne sneženie 122 štartujúcim neprekážalo tak, ako občasné silné poryvy vetra, ktoré vírili snehovú prikrývku zo stromov a vystrájali aj na strelnici. Šprint bol dramatický až do samého záveru, keď najmä v polohe stojmo mnohí pochovali nádeje. Björndalen v novom roku behá i strieľa suverénne. Tridsaťročnému severanovi neublížil ani jeden trestný okruh v ležke. Porovnanie rýchlosti behu na diaľku v porovnaní s Andresenom vyšlo v prospech Björndalena. V priebežnom hodnotení SP vedie naďalej Francúz Raphael Poirée, ale jeho náskok sa stále stenčuje. V stojke netrafil dva terče a zmaril si šance na umiestnenie v dvadsiatke.

Slovenská reprezentácia vyťažila až 20 bodov zásluhou Pavla Hurajta, ktorý v tomto týždni reprezentuje na dvoch frontoch - okrem pohára aj na Svetovej zimnej univerziáde. Záťaž mu však prospieva, s čistou streľbou obsadil 13. miesto a keby mal o čosi rýchlejšie lyže, mohol figurovať aj v najlepšej desiatke. Ďalší traja slovenskí biatlonisti pokračujú v nevýrazných výkonoch.