Pondelok, 12. apríl, 2021 | Meniny má EsteraKrížovkyKrížovky

NBA: Jamesove body nestačili

NEW YORK - V oboch nedeľňajších stretnutiach basketbalovej NBA boli úspešní domáci, Toronto zdolalo New Orleans (102:99) a Seattle si poradil s Clevelandom (105:97).

Najlepší nováčik minulej sezóny LeBron James z Cleveland Cavaliers rozmýšľa, ako uniknúť Reggiemu Evansovi zo Seattle SuperSonics. Seattle vyhral v domácom stretnutí NBA 105:97. FOTO - REUTERS

Na víťazstvo Clevelandu v Seattli nestačil ani ďalší výborný výkon LeBrona Jamesa. Najlepší nováčik uplynulej sezóny zaznamenal 35 bodov a 11 asistencií. Seattle si vylepšil bilanciu na 27-9 a upevnil si vedenie v Severozápadnej divízii. Cavaliers prehrali druhé z posledných siedmich stretnutí, i tak však naďalej trónia na čele Centrálnej divízie.

SuperSonics opäť dokázali, že majú jeden z najvyrovnanejších tímov v súťaži. Tradičnému lídrovi Rayovi Allenovi, autorovi 27 bodov, sekundovala dvojica Vladimir Radmanovič - Luke Ridnour. Srbský krídelník Radmanovič nastrieľal 23 bodov, pridal aj 11 doskokov a Ridnour, štrnástka draftu 2004, si s 18 bodmi vytvoril nové osobné maximum v profilige. Allen si po zápase pochvaľoval najmä pomoc Radmanoviča: "Vlade je našou veľkou zbraňou. Hrá výborne celý rok, vždy dá nejaké body, keď to potrebujeme najviac."

Trenér Seattlu Nate McMillan sa mračil nad bilanciou 23 stratených lôpt. "Som rád, že sme zvíťazili, ale nehrali sme dobre. Vyhrať s takouto štatistikou, to už musíte mať poriadnu dávku šťastia," povedal.

V druhom nedeľnom zápase viedol najhorší tím NBA New Orleans ešte v tretej štvrtine o 16 bodov, lenže potom musel odísť rozohrávač Baron Davis pre zranenie achilovky a Toronto v záverečných minútach dokázalo skóre otočiť. (sita, čtk)

Fakty NBA

SEATTLE - CLEVELAND 105:97, najviac bodov: Allen 27, Radmanovič 23 - James 35, Gooden 27. TORONTO - NEW ORLEANS 102:99, Peterson 25, Bosh 24 - Nailon 32, Andersen 17.