Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Opäť suverénny Björndalen

RUHPOLDING - Víťazkou stíhacích pretekov žien v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom stredisku Ruhpolding sa stala 29-ročná Ruska Oľga Pylevová. Olympijská víťazka zo Salt Lake City v stíhacích pretekoch a trojnásobná majsterka sveta ...

RUHPOLDING - Víťazkou stíhacích pretekov žien v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom stredisku Ruhpolding sa stala 29-ročná Ruska Oľga Pylevová. Olympijská víťazka zo Salt Lake City v stíhacích pretekoch a trojnásobná majsterka sveta zaznamenala svoje jubilejné desiate prvenstvo vo SP, po piatkovom šprinte druhé v aktuálnej sezóne a ziskom ďalších 50 bodov si upevnila líderskú pozíciu v celkovej klasifikácii. Veľký úspech dosiahla Číňanka Xian-jing Liu. Dobehla druhá, so stratou len 1,3 s. Z kvarteta Sloveniek v 55-člennom štartovom poli sa najviac darilo Soni Mihokovej, skončila na 20. mieste.

Dvomi prvenstvami ozdobil svoje vystúpenie v Rupoldingu Nór Ole Einar Björndalen. Vyhral sobotňajšie rýchlostné preteky i včerajšie stíhacie. Tridsaťročný Björndalen zaznamenal v mekke nemeckého biatlonu 46. a 47. triumf v pretekoch SP. Olympijský víťaz zo Salt Lake City ťažil najmä zo skvelého behu. V hodnotení Svetového pohára je však na treťom mieste. Vedie Francúz Poirée.

Zo slovenských biatlonistov sa v sobotu do bodovanej tridsiatky dostal len Pavol Hurajt, ktorý s jedným trestným okruhom skončil na 24. mieste a na víťaza stratil 1:32 min. Hurajt si tak pripísal do hodnotenia SP ďalších 7 bodov. Do stíhacích pretekov sa kvalifikoval i Marek Matiaško (46. miesto). Včera však slovenskí biatlonisti na bodované pozície nedosiahli.

Úspešnejší z dvojice, Pavol Hurajt, skončil na 35. mieste, Marek Matiaško obsadil 39. priečku.

(sita)

Výsledky - Ruhpolding

ŽENY - stíhacie preteky , 10 km 1. Pylevová (Rus.) 33:17,0 min (2 tr. okruhy), 2. Xian-jing Liu (Čína) +1,3 s (0), 3. Tjörhomová (Nór.) +5,3 (2),... 20. Mihoková +2:42,3 (1), 25. Halinárová +3:00,4 (1), 31. Murínová +3:12,2 (3), 45. Slezáková (všetky SR) +5:07,3 (1).

Poradie SP: 1. Pylevová 401 bodov, 2. Zajcevová (Rus.) 373, 3. Wilhelmová 358,... 26. Mihoková 106, 45. Murínová 18, 57. Halinárová (všetky SR) 8.

MUŽI - rýchlostné preteky, 10 km: 1. Björndalen (Nór.) 23:46,9 (1 tr. okruh), 2. Poiree (Fr.) +3,6 (0), 3. Vuillermoz (Tal.) +25,9 (0),...24. Hurajt +1:32 min (1), 46. Mar. Matiaško +2:03,6 (2), 71. Mir. Matiaško +2:55,3 (3), 75. Novák (všetci SR) 3:09,3 (3).

Stíhacie preteky , 12,5 km: 1. Björndalen (Nór.) 36:44,5 min (2), 2. Berger (Nór.) +37,9 (3), 3. Gross (Nem.) +51,6 (1),... 35. Hurajt +3:53,6 (5), 39. Mar. Matiaško (obaja SR) +4:12,1 (2).

Poradie SP: 1. Poirée 502, 2. Fischer (Nem.) 440, 3. Björndalen 403, ...55. Hurajt (SR) 14.