Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Domáci triumf Neumannovej

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Desiate podujatie Svetového pohára v behu na lyžiach, 67. ročník Zlatej lyže prinieslo najlepšie umiestnenie slovenského reprezentanta Bajčičáka v tejto sezóne. V sobotňajších pretekoch mužov na 15 km voľne bol sedemnásty. Vyhral ..

Nór Johan Kjölstad vyhral šprint Svetového pohára v Novom Měste na Morave. FOTO - ČTK

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Desiate podujatie Svetového pohára v behu na lyžiach, 67. ročník Zlatej lyže prinieslo najlepšie umiestnenie slovenského reprezentanta Bajčičáka v tejto sezóne. V sobotňajších pretekoch mužov na 15 km voľne bol sedemnásty. Vyhral Francúz Vittoz.

Bátoryho prepadák

Bajčičák preteky veľmi dobre rozbehol. Na medzičasoch sa pohyboval v druhej polovici elitnej desiatky, v záverečnom okruhu mu však došli sily a prepadol sa s vyše minútovou stratou na víťaza na 17. miesto. Je to však jeho najlepší výsledok v sezóne, do celkovej klasifikácie si zaň pripísal 14 bodov. "Mal som toho v závere dosť. Po náročnom sústredení v Slovinsku sme chceli vyskúšať, čo to urobí v pretekoch. Myslím si, že môžem byť spokojný. Verím však, že výkon sezóny dosiahnem na februárových majstrovstvách sveta v Obersdorfe," povedal spokojne v cieli 28-ročný Slovák. Sklamaný bol Ivan Bátory, ktorý so stratou 3:16,9 min obsadil v 81-člennom štartovom poli 66. priečku.

Skvelá Björgenová

Víťazkou behu žien sa na radosť 30 000 divákov i českého prezidenta Václava Klausa stala domáca reprezentantka Kateřina Neumannová. Pre čoskoro 32-ročnú štvornásobnú olympijskú medailistku to bol 13. triumf v pretekoch SP, ale vôbec prvý na tratiach v tomto stredisku na Vysočine. "Som veľmi šťastná, zvíťaziť v takýchto pretekoch doma som si vždy želala. Bolo to veľmi ťažké, musím sa poďakovať všetkým divákom na štadióne i popri trati, ktorí ma doslova hnali dopredu. Boli skvelí, vyhrať po prvý raz doma je niečo výnimočné," povedala Neumannová.

Vo včerajších šprintoch dominovali nórski bežci - Johan Kjölstad a Marit Björgenová. Dvadsaťštyriročná severanka natiahla sériu svojich prvenstiev v šprintoch SP bez prerušenia už na jedenásť! Naposledy nezvíťazila 25. októbra 2003 v Düsseldorfe, keď bola piata. Celkovo to bolo jej 17. prvenstvo v SP. Nórka bezpečne vedie aj v celkovej klasifikácii. V historickom rebríčku v počte prvenstiev sa zaradila za legendy bežeckého lyžovania Jelenu Välbeovú, Bente Skariovú, Stefaniu Belmondovú a Larisu Lazutinovú na piate miesto.

(sita, sb)

Výsledky

MUŽI - 15 km voľne: 1. Vittoz (Fr.) 40:12,8 min, 2. Hoffmann (Rak.) +4,4 s, 3. Angerer (Nem.) +9,6, 4. Andresen (Nór.) +16,8, 5. Sommerfeldt (Nem.) +18,3, 6. Hofstad (Nór.) +19,7,... 17. Bajčičák +1:02,4, 66. Bátory (obaja SR) +3:16,9.

Šprint, A-finále: 1. Kjölstad (Nór.) 2:10,6 min, 2. Schwienbacher (Tal.) +0,1 s, 3. Lind (Švéd.) +0,7, 4. Darragon (Fr.) +3,7,....72. Škvaridlo (SR).

Poradie v SP: 1. Teichmann (Nem.) 524 bodov, 2. Vittoz (Fr.) 434, 3. Sommerfeldt (Nem.) 294, 4. Hetland (Nór.) 282,... 31. Bátory 70, 66. Bajčičák (obaja SR) 20.

ŽENY - 10 km voľne: 1. Neumannová (ČR) 26:43,8 min, 2. Björgenová (Nór.) +7,7 s, 3. Čepalovová (Rus.) +13,6, 4. Ševčenková (Ukr.) +15,9, 5. Pedersenová (Nór.) +20,2, 6. Valbusová (Tal.) +27,0.

Šprint, A-finále: 1. Björgenová (Nór.) 2:26,8 min, 2. Manninenová (Fín.) +0,4 s, 3. Künzelová (Nem.) +1,0, 4. Majdičová (Slovin.) +4,1.

Poradie v SP: 1. Björgenová 790 bodov, 2. Šmigunová (Est.) 516, 3. Neumannová (ČR) 407, 4. Pedersenová (Nór.) 389.

1. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
  2. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
  3. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
  4. Od legendárneho trhoviska po hanbu Bratislavy. Ako sa menilo Trnavské mýto?
  5. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
  6. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
  7. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
  8. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
  9. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
  10. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
  1. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
  2. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
  3. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
  4. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
  5. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
  6. Termming vo Veľkých Kapušanoch modernizuje tepelné hospodárstvo
  7. Slováci prepadli SENCORMÁNII a hľadajú najstarší spotrebič
  8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
  10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 647

Do nemocníc treba prinajmenšom respirátor. Test nezriedka potrebujú aj zaočkovaní.

Dĺžka návštev sa pohybuje od 15 do 30 minút.

15 h

Vďaka tomu, že sa uskutočnil Konzervatívny summit, sme sa mohli veľa dozvedieť o stave myslí miestnych konzervatívcov.