Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Molodec Jágr získal Omsku titul

"Mo-lod-ci, mo-lod-ci!" skandovalo včera večer v petrohradskej hokejovej aréne 11-tisíc hrdiel. Fanúšikovia v druhom najväčšom ruskom meste drukovali "svojmu" Omsku a v 14. minúte predĺženia infarktovej finálovej drámy Európskeho pohára majstrov s Kärpäto

Jari Viuhkola (vľavo) a jeho spoluhráč brankár Niklas Backstrom z fínskeho Kärpät Oulu po rozhodujúcom góle Jaromíra Jágra v predĺžení. FOTO - REUTERS

m Oulu sa Ľadový palác išiel od šťastia rozpadnúť. Český legionár Jaromír Jágr vsietil do fínskej bránky víťazný gól a zariadil tak titul pre bohatý ruský klub zo Sibíri.

"Keby mi niekto v mladosti povedal, že zo mňa raz bude molodec, iste by som sa viac drvil ruštinu," rehotal sa polhodinu po víťaznej "šajbe" v kabíne hrdina stretnutia. Olympijský víťaz z Nagana '98 a dvojnásobný držiteľ Stanley Cupu prihral na vyrovnávajúci gól a potom sám rozhodol o prvenstve Avangardu.

Šatňa Avangardu bola celá postriekaná šampanským, z plastového pohárika si pripil aj Jágr. Pod dresom Omska nosí aj v Rusku hokejové ribano svojho klubu v NHL so znakom New York Rangers.

"Teraz, keď sa nehrá NHL, sme prakticky najlepším klubom na svete. Európsky pohár sa nedá porovnať s olympiádou či Stanley Cupom, veď je to len štvordňový turnaj, ale každé víťazstvo poteší. Keď hrám hokej, vždy túžim vyhrávať," vravel 32-ročný Jágr. Glgol si ďalší dúšok šampanského, ale nepripúšťal veľké oslavy, lebo ruská superliga je v plnom prúde a Omsk je momentálne na 9. mieste pod čiarou postupu do play off.

V rohu pri vchode do kabíny vytvoril Jaromír česko-slovenský ostrovček, keď sa k jeho spoluhráčovi Jaroslavovi Bednářovi prebila cez hradbu tiel novinárov a funkcionárov priateľka Darina Rolincová. Známa speváčka strávila v Petrohrade všetky turnajové dni, stal sa z nej hokejový fanúšik.

"Fandila som Omsku aj Trenčínu. Škoda, že slovenský majster skončil tak skoro," vravela Rolincová. Dukla odohrala v Európskom pohári majstrov len dva zápasy, podľahla Omsku (1:6) aj švédskemu Jönköpingu (1:4) a v tichosti sa z Petrohradu vytratila.