Mapa oblastí, v ktorých hrozí "papuča" (čierne X). Všade inde ste v bezpečí. FOTO - PEŤO ROLNÝ
Na základe svojich pozorovaní konštatujem, že mestská polícia v Dúbravke:
1. zakladá imobilizéry tam, kde je ľahký prístup k vozidlu (s výnimkou trávnikov a chodníkov),
2. odníma imobilizéry,
3. vyberá blokové pokuty.
Podľa zákona 564/1991 o obecnej polícii patrí medzi základné povinnosti mestskej polície: "zabezpečovať verejný poriadok v obci a spolupôsobiť pri ochrane jej obyvateľov a iných osôb pred ohrozením ich zdravia."
Mestskú políciu preto v pravidelných intervaloch kontaktujem, samozrejme iba vtedy, keď je potrebné, aby spolupôsobila pri ochrane obyvateľov obce (vo väčšine prípadov na pomoc dezorientovaným starým ľuďom). Moje (vari trochu starosvetské) predstavy o bežných činnostiach mestských policajtov sú totiž takéto:
1. pomoc občanom v núdzi,
2. pomoc starším v prípade potreby,
3. zabezpečenie ochrany zdravia, života a majetku,
4. ochrana nočného pokoja na verejných priestranstvách,
5. zakladanie imobilizérov na vozidlá tam, kde skutočne prekážajú (trávniky a chodníky).
Trávnikom a chodníkom sa však mestská polícia pri zakladaní "papúč" zámerne vyhýba! Prečo? Pri pohľade na mestských policajtov v akcii sa mi pravidelne dvíha adrenalín, napriek tomu som sa na tento problém príslušníkov niekoľkokrát opýtal slušne a na úrovni. Odpovedali asi osvedčeným zaklínadlom: "To povedzte (poslancovi) Malchárkovi, na trávnikoch a chodníkoch papuče dávať nemôžeme, on to tak rozhodol."
Je to možné? Na základe akej vyhlášky majú mestskí policajti poverenie na buzeráciu občana za parkovanie na mieste, na ktorom neprekáža v jazde nikomu a ničomu, a nepokutujú vodičov áut zaparkovaných na chodníkoch a na trávnikoch?
rolny.blog.sme.sk
Autor: PEŤO ROLNÝ