Ako autor návrhov viacerých funkcionalistických budov výrazne ovplyvnil aj vzhľad dnešného Trenčína. Väčšina budov navrhnutých Silbersteinom vznikla pri výstavbe novej mestskej štvrte v tridsiatych rokoch minulého storočia, dnes známej ako Sihoť I.
O Silbersteinovi, ktorý na Slovensku prežil holokaust, a v roku 1949 emigroval do Austrálie, sa počas minulého režimu nemohlo publikovať.
Najznámejšia je budova Obchodnej akadémie M. Hodžu. Okrem akadémie navrhol aj niekoľko obytných domov v blízkosti školy. V minulosti sa v Trenčíne dokonca objavili i snahy o začlenenie Sihote I. do centrálnej mestskej zóny.
Medzi najvýznamnejšie Silbersteinove projekty však patrí pamiatkovo chránená budova mestskej sporiteľne na Mierovom námestí v Trenčíne, kde dnes sídli Slovenská sporiteľňa i miestne kino.
Na výstavbu pamätníka mesto minulý rok vyhlásilo architektonicko-urbanistickú súťaž, ktorú vyhrala dvojica trenčianskych sochárov Igor Mosný a Pavol Balaščák. Pamätník bude umiestnený v blízkosti obchodnej akadémie na križovatke Hodžovej a Rázusovej ulice.
Silberstein je tiež autorom návrhov budov Poštového úradu v Seredi a Banskej Bystrici, viacerých polyfunkčných i obytných domov v Bratislave, Nitre a ďalších slovenských mestách. (mp)