Ponáhľal som sa ako minister

Nedávno som v blogu mudroval, ako hlúpo sa nechal minister Rusko chytiť na rakúskej diaľnici. "Minister sa nechal chytiť ako neskúsený vyplašený šofér. Nevšimol si prvý statický radar, ani policajné Audi A8, ktoré ho meralo počas jazdy," napísal som.

"Každý normálny fastrider reaguje na prvé neidentifikovateľné blesknutie spomalením, a keď na ňom pri 'dvoch kilách' niekto visí, je takmer isté, že sú to policajti, vtedy je už prakticky nemožné z policajných chápadiel uniknúť bez následkov."

Od napísania tohto textu neprešiel ani jeden deň a spravodlivosť si počkala aj na mňa. Číhala v bielej policajnej Octavii Combi na Landererovej ulici v Bratislave, obľúbenom mieste dopravnej polície, vzhľadom na prítomnosť štyridsiatky. Rovnako ako Rusko, aj ja sa musím hlúpo vyhovoriť - predbiehal som nejakú Feliciu, ktorá sa vliekla naozaj "otrasným tempom". Moje auto má slušnú akceleráciu (hlúpa výhovorka, viem, ale keď môže minister...). Policajtov aj ich Octaviu s radarom som zbadal už zďaleka, ale na dostatočné zníženie rýchlosti mi nepomohlo ABS, EBD, EBA ani nič iné a automaticky aktivovaný systém výstražného blikania len policajtom prezradil, čo za hlupáka som.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na Ruska aj tak nemám, moja prvá a jediná otázka pre policajta bola, koľko mi namerali. Celkom prívetivý policajt mi prezradil, že 74 a na tomto mieste je 40. Vzápätí mi oznámil, že to je na vodičák, a ja som absolútne nemal chuť vyjednávať - priestupok bol zachytený na policajnej kamere, tu nepomôže žiadna obhajoba.

Bol som nahnevaný sám na seba, ako hlúpo som sa nechal chytiť, aj keď dobre viem, že tam merajú rýchlosť takmer denne. Myslel som si - vidíš ty blbec dojazdil si, hlavne že v blogoch si požral všetku múdrosť sveta, tak ti treba. Rezignovane som policajtovi povedal, že keď mi musí zobrať vodičák, nech teda urobí, čo mu prikazujú predpisy. Policajtovi ma asi prišlo ľúto a z moci úradnej mi udelil miernejší trest - pokutu 2000 korún.

SkryťVypnúť reklamu

Toto je asi jediná pokuta v mojom živote, ktorú zaplatím celkom rád, vlastne som si na Vianoce daroval vodičák.

Na rozdiel od Ruska, nebudem tvrdiť, že sa to už nikdy nestane. Strašne by som klamal, viem, že sa to stane zas. V tomto prípade pokuta nie je výchovný prostriedok, ale trest ktorý si za svoju hlúposť a neochotu dodržiavať rýchlostné limity zaslúžim.

Autor: ĽUBOMÍR KOPÁČEK, kopacek.blog.sme.sk(Autor je programátor, žije v Bratislave.)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 688
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 470
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 464
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 458
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 564
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 998
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 167
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu