Aj dopravu v Bratislave čiastočne ochromil výpredaj v hypermarketoch Carrefour. Carrefour v Petržalke otvárajú o ôsmej, ale už pred siedmou sa pred ním utvoril dlhý rad. Len čo predavači začali vyťahovať roletu na dverách, ľudia sa prebíjali dopredu, tí najzdatnejší prví šprintovali medzi regálmi.
Pred desiatou trčali z niektorých regálov len prázdne vešiaky, na zemi sa váľali prázdne škatule, z košíkov trčali kartónové obaly televízorov. Zamestnanci pomáhali chlapíkovi, ktorý si kúpil tri práčky po 2999 korún. Pani, ktorá si kúpila dve mikrovlnky, tlačila vozík dva kilometre k svojmu domu, kde ho nechala.
Niektorí boli nespokojní, že nekúpili nič, iba si postáli v rade - na parkovisku, pri bankomate, pokladniach, záchodoch. Spokojný chlap prehrabujúci škatule držal v ruke čižmy za 29 korún, prezeral si pánske topánky za 139. Vedľa viseli svetre za 99 korún, o polovicu zlacnené vetrovky. V každom desiatom vozíku bol magnetický rotoped za 890 korún, ženy sa prehŕňali v kopách podprseniek po 39 korún.
Vo vysielačke zamestnanca stojaceho pri veľkej úspornej chladničke za 9990 korún sa ozvalo: "Volám centrum. Sú tu filmári, je to v poriadku?"
Pri druhom hypermarkte Carrefour v obchodnom centre Polus bola doprava ešte komplikovanejšia ako v Petržalke, stali sa aj dve nehody.
Okolo jedenástej bol Carrefour v Poluse ešte stále plný ako v Petržalke, mali však trochu viac tovaru, na paletách na kope o polovicu lacnejšie Lego, školské tašky za 99 korún. Vzduch sa zohrial od toľkého množstva ľudí.
Odevy predávali aj v oddelení potravín. Na seba naukladali prázdne drevené palety, strčili medzi ne železné tyče a navešali na ne vetrovky, svetre, košele. Hneď vedľa prázdnych nádob, v ktorých pred Vianocami plávali kapry.
"Ľudia jak sprostí, všetci sa sem navalili," hovorila pani, ktorá sa tam tiež navalila a snažila sa predrať k zlacnenému tovaru. (rf)