VARŠAVA – Maďarská spoločnosť MOL a britská Rotch Energy Ltd. predložili konečné ponuky na kúpu kontrolného balíka v druhej najväčšej poľskej rafinérii – Rafineria Gdanska.
Nafta Polska, ktorá plánuje ukončiť proces predaja 75 percent akcií v Rafinérii Gdanska v nasledujúcich mesiacoch, oznámila, že do dvoch týždňov preskúma ponuky a následne rozhodne, či bude rokovať s obidvoma záujemcami alebo iba s jedným z nich.
Rafineria Gdanska ako druhá najväčšia rafinéria v Poľsku je pre potenciálnych investorov značne lukratívnym cieľom. Vlani spracovala 4,24 milióna ton ropy, jej výnosy z tržieb vzrástli o 40,8 percenta na 6,99 miliardy zlotých a čistý zisk sa zvýšil o 56,3 percenta na 179,7 milióna zlotých. (tasr)