ok, právny zástupca SME zváži ďalší postup.
Stiffel SME žaloval za články z roku 2002 o procese s kňazom Jozefom Labudom, ktorého súdy za bývalého režimu odsúdili v roku 1981 na šesť mesiacov väzenia za slúženie omše bez povolenia od štátu. Po roku 1989 bol kňaz rehabilitovaný. Stiffel bol v čase pôvodného procesu členom senátu Najvyššieho súdu, ktorý vyslovil právny názor, že sa Labuda dopustil trestného činu.
Stiffel vo svojom stanovisku tvrdí, že on Labudu neodsúdil, to vraj urobil až Krajský súd v Banskej Bystrici. Ten však bol viazaný spomínaným právnym názorom Najvyššieho súdu. "Ja nemôžem za to, že to vtedy bolo trestným činom," vyhlásil Stiffel pred súdom.
Právny zástupca SME Tomáš Kamenec upozornil, že bývalé Československo bolo aj v tom čase viazané Medzinárodným paktom o občianskych a politických právach, ktorý každému dával právo vykonávať bohoslužby v súkromí ako aj na verejnosti. Podľa toho sa mali riadiť aj sudcovia v roku 1981 pri vynášaní rozhodnutí.
Súd aj Stiffel odmietli pripustiť, že bol proces proti Labudovi politický. "Je to absurdné," povedal Stiffel. Tvrdil, že na november 1989 čakal celý život, kňaza nesúdil za jeho presvedčenie a nikdy nesúdil v politických procesoch. Labudovo konanie označil za administratívny trestný čin.
To, že odsúdenie kňaza bolo v rozpore s medzinárodnými záväzkami ČSSR a teda aj ľudskými právami, dokazuje podľa Kamenca neskoršia kňazova rehabilitácia.