Od budúceho roka sa zvýšia. Hodnostné príplatky hasičov v roku 2005 dosiahnu úroveň policajtov (1800 až 3700 korún). Hasičom sa tiež zvýši príplatok za službu v sťaženom a zdraviu škodlivom prostredí a na miestach s ohrozením života a zdravia. Zvýšia sa aj príplatky za službu cez víkend, v noci alebo počas sviatku, za nadčasy, pohotovosť a za zmennosť. Hasiči teda nebudú dostávať 13. a 14. plat, ale odmeny ako vojaci a policajti. Všetci hasiči budú musieť predkladať majetkové priznania.
Poplatky v katastri
Od januára sa zvýši poplatok za urýchlený vklad do katastra nehnuteľností do 15 dní na 8000 korún. Zvýši sa tiež poplatok za poskytnutie informácií na zisťovanie údajov pre exekučné, konkurzné konanie, likvidáciu obchodných spoločností, pre dražby, banky v rámci jedného katastrálneho územia zo sto na dvesto korún.
Uznávanie odborných kvalifikácií
Zmenia sa podmienky uznávania diplomov, vysvedčení, osvedčení a ostatných dokladov o vzdelaní vydaných školami v členských štátoch Európskej únie. Poslanci pozmeňujúcimi návrhmi k zákonu zabezpečili aj výchovno-vzdelávaciu starostlivosť o intelektuálne nadané deti.
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou
Poslanci zvolili členov Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Predsedom sa stal Vojtech Lazar, podpredsedom Milan Považan. Členmi rady sa stali Marián Petko, Peter Horváth a Daniel Végh.
Zákon o voľbách
Poslanci zamietli novelu zákona o voľbách parlamentu, ktorý by umožnil stranám vyberať náhradníkov do parlamentu s prihliadnutím na odbornosť poslanca. Od 1. októbra, po prijatí nového volebného zákona, by mali náhradníci na uvoľnené mandáty do parlamentu nastupovať podľa poradia na kandidačnej listine, s prihliadnutím na trojpercentné kvórum pre prednostné hlasy od voličov.
Prechyľovanie cudzích ženských mien
Cudzie ženské mená sa na Slovensku stále nebudú môcť používať bez prechyľovacej koncovky -ová. Poslanci neschválili novelu zákona o matrikách, ktorá by to umožnila. Opoziční poslanci z HZDS navrhli, aby sa cudzie ženské mená na Slovensku používali v tvare, v akom sú zapísané v jazyku štátu, z ktorého pochádzajú. (tasr, sita)