Posledné kolo jeseň neukončí

BRATISLAVA - Tretia najvyššia futbalová súťaž, Bratislavská Stein liga ukončí dnes a zajtra stretnutiami kompletného 15. kola svoju jesennú časť s jedinou výnimkou, itinerár zápasov sa naplní až v stredu 17. novembra po dohrávke neodohraného stretnutia

S jedenástimi gólmi najlepší strelec prebiehajúceho ročníka III. futbalovej ligy Milan Glončák (vľavo) si bude mať možnosť vylepšiť bilanciu v nedeľu v súboji posledného kola jesennej časti proti Vrakuni. Na snímke zo zápasu 6. kola Inter Bratislava B - Svätý Jur 4:0, pred Glončákom zachraňuje brankár Interu Martin Krnáč. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL

BRATISLAVA - Tretia najvyššia futbalová súťaž, Bratislavská Stein liga ukončí dnes a zajtra stretnutiami kompletného 15. kola svoju jesennú časť s jedinou výnimkou, itinerár zápasov sa naplní až v stredu 17. novembra po dohrávke neodohraného stretnutia 11. kola Vrakuňa - Rača.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V treťoligovej tabuľke sú len dve nuly - Lamač na konte prehier a Veľké Leváre ešte nevyhrali. Lamačský líder ide ukončiť jesenné ťaženie bez prehry do Lábu. Tajomník FC Lamač Marcel Priner mieni: "Posledný zápas na domácej tráve proti Zohoru nám hlavne herne vôbec nevyšiel. Preto je naším cieľom v Lábe vniesť do našej hry opäť kvalitu a radosť z nej. Sú nejaké menšie zranenia, ale to by malo byť do výkopu v poriadku. Chceme zabodovať a udržať si polovičnú neporaziteľnosť. Dobrý bude bod, ale tri by potešili. S Lábom je to také naše malé derby, viacerí hráči súpera hrávali u nás."

Šláger na umelej tráve Interu

Šláger kola sa čaká na umelej tráve Interu, kde béčko prvoligistu privíta VTJ Ružinov, ktorá má výbornú druhú polovicu jesene. Tréner interistov Marián Novotný: "K zápasu pristupujeme ako ku každému a chceme byť úspešní. Veľa bude závisieť od súpera, ako sa k duelu postaví. Nič Ružinovčanom nedarujeme, i keď musím povedať, že ho berieme ako favorita. Ondrka a Chrappan majú zdravotné problémy, ale verím, že do zápasu budú fit. Čakám obojstranne kvalitný súboj. Prvá polovica jesene nám vyšla lepšie, potom sa začali výpadky v tréningoch u študentov, ktorých je v tíme väčšina. Verím, že sa budú lúčiť kvalitným výkonom."

SkryťVypnúť reklamu

Tréner VTJ Ružinov Jozef Olša: "Nastúpiť pre štyri žlté karty nemôže Ferko. V týždni sa už veľa natrénovať nedá, a tak sme radi, že sa jeseň končí. Na umelej tráve nás čaká kvalitný súper. Verím, že sa naši hráči do zápasu vložia s plným nasadením a potvrdia slušný záver jesene. Žiaden nôž na krku nemáme, ale chceme potvrdiť dobrú výkonnosť."

Rača nechce v Pezinku zaváhať

V Pezinku hrá Rača, ktorá má tiež výborný záver a zápas s Vrakuňou k dobru. Spokojný tajomník FK Rača Radoslav Šimonič hovorí: "V mužstve zavládla veľká pohoda, chlapcom chutí futbal a ťaháme za jeden povraz. Ambícia je jasná - dva zápasy, šesť bodov. Chceme vyhrať teraz v Pezinku a v stredu i v dohrávke s Vrakuňou a mútiť vodu v horných poschodiach tabuľky. S Vrakuňou sa bude hrať asi na umelej tráve Interu, je to v štádiu vybavovania. Chvíľu trvalo, než sme sa skonsolidovali, ale priebeh jesene ukázal, že ťah s trénerom Miroslavov Hirkom bol výborný. Vhodne dopĺňaný Norbertom Hrnčárom vedia hráčom všetko ukázať a presadzujú futbal, ktorý chlapcom sedí. V Pezinku to nebude ľahké, ale ideme vyhrať."

SkryťVypnúť reklamu

Slovanisti privítajú Dunajskú Lužnú, Svätý Jur Vrakuňu a Zohor dúbravský ŠKP. Jablonec sa bude snažiť rehabilitovať za rekordný debakel v Rači proti vonku nebezpečnému SFM Senec a posledné Veľké Leváre privítajú úspešného nováčika z Petržalky.

Program 15. kola, 13. 11. o 13.30 h: V. Leváre - I. Petržalka, 14. 11. o 10.30 h: Slovan B - D. Lužná, o 13.30 h: PŠC Pezinok - Rača, Sv. Jur - Vrakuňa, Inter B - VTJ Ružinov, Zohor - ŠKP Dúbravka, Láb - Lamač, Jablonec - SFM Senec.

1. Lamač 14 11 3 0 34:4 36

2. Slovan B 14 9 2 3 37:16 29

3. VTJ Ružinov 14 8 4 2 25:10 28

4. Rača 13 7 4 2 38:12 25

5. SFM Senec 14 7 3 4 31:16 24

6. I. Petržalka 14 7 3 4 19:14 24

SkryťVypnúť reklamu

7. Inter B 14 6 5 3 25:10 23

8. Láb 14 5 5 4 13:15 20

9. D. Lužná 14 5 4 5 19:15 19

10. ŠKP Dúbravka 14 4 6 4 23:20 18

11. Sv. Jur 14 5 1 8 22:30 16

12. PŠC Pezinok 14 4 2 8 20:27 14

13. Vrakuňa 13 4 1 8 23:27 13

14. Zohor 14 2 3 9 9:24 9

15. Jablonec 14 2 2 10 12:42 8

16. V. Leváre 14 0 2 12 8:76 2

(hup)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 681
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 468
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 448
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 454
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 580
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 993
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 173
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu