Moment tesne po treťom góle Mareka Mintála. Na trávniku ležia zrazení Róbert Vittek (vľavo) z Norimbergu a kapitán Wolfsburgu Stefan Schnoor.
NORIMBERG - V dvanástom kole nemeckej bundesligy sa v sobotu na norimberskom Frankenstadione stali dve historické udalosti. Prvýkrát hrali v jednom bundesligovom zápase štyria slovenskí futbalisti. Marek Mintál, Róbert Vittek a od 74. minúty aj Samuel Slovák v domácich dresoch a Miroslav Karhan za Wolfsburg. Mintál sa navyše hetrikom prestrieľal na čelo tabuľky strelcov s deviatimi gólmi!
Chladný sobotňajší večer prilákal do norimberského kotla na zápas dvanásteho s prvým len polovičnú návštevu 22 291 divákov, ale tá sa tešila z najvyššej prehry Wolfsburgu a zároveň najvyššieho víťazstva domácich v sezóne. Hostí úplne zlomila 9. minúta. Za stavu 1:0 pre Norimberg totiž videl červenú kartu ich tvorca hry, Argentínčan D'Alessandro za hrubý faul bez lopty.
Marek Mintál predviedol skvelé divadlo, premenil obe vyložené šance a pridal aj gól z hranice šestnástky. Hľadisko nadšene skandovalo strelcovo meno. Róbert Vittek mal prsty v dvoch jeho góloch. Na prvý mu skvele načasoval prízemnú prihrávku sprava a Mintál sám v malom priestore medzi obrancami hostí otvoril skóre. Hetrik uzavrel Mintál po Vittekovej strele do brankára, keď zblízka chladnokrvne zo vzduchu usmernil loptu k ľavej žrdi. Samuel Slovák po vstupe na ihrisko v 74. minúte podporoval ofenzívu najmä centrami sprava. Miroslav Karhan sa snažil, ale celé mužstvo Wolfsburgu podalo podpriemerný výkon, takže jeho úsilie zostalo veľakrát bez efektu.
Záverečná ďakovačka domácich hráčov pred kotlom norimberských fanúšikov vyzerala fantasticky, ruky obecenstva lietali hore-dolu naraz s rukami hráčov. Bolo nad čím jasať. Norimberg aj napriek vážnym dieram v zostave (chýbala mu polovica základného kádra) druhýkrát za sebou vyhral a neinkasoval gól už 225 minút, hoci zranených má najmä obrancov. V tabuľke sa vyšplhal na 10. miesto.