"Ak Bush naozaj zvíťazí, radujeme sa, že sa americký ľud nedal zastrašiť a rozhodol sa tak, ako pokladal za rozumné."
Taliansky premiér Silvio Berlusconi:
"Bush bude pokračovať v politike, ktorá z USA robí obhajcu a propagátora demokracie a slobody." Berlusconi sa stal prvým európskym lídrom, ktorý Busha vyhlásil za víťaza prezidentských volieb.
Predseda Európskej komisie Romano Prodi:
"Srdečne blahoželám prezidentovi Bushovi k znovuzvoleniu po ťažkom hlasovaní, ktorého výsledok nebol zďaleka istý. Dúfam, že počas jeho druhého mandátu Spojené štáty a celý svet prispejú k politickej stabilizácii a zárukám kolektívnej bezpečnosti."
Poľský prezident Aleksander KwaĘniewski:
"Z hľadiska poľských záujmov je možnosť pokračovania spolupráce s Georgeom Bushom dobrou správou."
Iracký premiér Ijád Alláví:
"Ktokoľvek vyhrá, bude naším priateľom. Spojené štáty nás oslobodili od diktátora po veľmi dlhom období vojny a agónie. Budeme za to USA vždy vďační."
Izraelský šéf diplomacie Silvan Šalom:
"V prípade prezidenta Busha ani kandidáta Kerryho nie je veľký rozdiel, pokiaľ ide o ich hlbokú podporu Izraela."
Palestínsky vodca Jásir Arafat:
Prostredníctvom palestínskej veľvyslankyne v Paríži vyjadril nádej, že americký prezident George W. Bush začne novú "politiku mieru" na Blízkom východe.
Dánsky premiér Anders Fogh Rasmussen:
Na jednej strane zdôraznil, že "Európa potrebuje Spojené štáty, ktoré viac spolupracujú so všetkými svojimi spojencami a partnermi", súčasne však upozornil, že "je zrejmé, že Spojené štáty sú rozdelenou krajinou".
Nórsky premiér Kjell Magne Bondevik:
"Za Busha vzniklo napätie medzi Európou a Spojenými štátmi. Dúfam, že sa pokúsi vybudovať mosty a že sa bude viac venovať medzinárodnej spolupráci." (čtk, reuters)