"Ak neuspejeme, pošleme petíciu Republikovej rade SMK ," povedal Ľudovít Horváth, člen petičného výboru, v ktorom sú lekári a členovia mestskej organizácie SMK v Komárne. Podpisy pod petíciu začali zbierať ešte na jar. Fehér a Kráľová čelia obvineniam, že nemocnicu v Komárne likvidujú.
Horváth vyčíta Féherovi, že dosadil Kráľovú do funkcie riaditeľky nemocnice bez konzultácie so straníckymi štruktúrami, lebo "funkcia riaditeľa nemocnice je politická". Táto funkcia je však podľa politológa Daniela Balka odborná, hoci návrhy na obsadenie predkladajú strany.
"Republiková rada sa nemôže zaoberať občianskou petíciou," tvrdí jej predseda Zsolt Komlósy. To isté pred časom povedal aj Béla Bugár.
Okresná etická komisia SMK vylúčila Kráľovú i Féhera začiatkom júla zo strany. Prípad poslala republikovej etickej komisii, ktorá ho vrátila okresnej. Tá potvrdila správnosť svojho rozhodnutia a poslala ho späť na posúdenie republikovým štruktúram.
Kráľová s podporou Féhera dosiahla vyrovnané hospodárenie nemocnice, ktorú prebrala s 30-miliónovým dlhom. V rámci racionalizačných opatrení prepustila 190 ľudí. Fehér navrhol poslancom samosprávneho kraja, aby presunuli majetok nemocnice do správy zriaďovateľa, čím sa zariadenie vyhlo exekúciám za staré dlhy, ktoré nepatria samosprávnemu kraju.
"V pozadí sporu stojí skupina v mestskej organizácii SMK, ktorá má záujem na tom, aby nemocnica zostala aj naďalej v strate," hodnotí situáciu Féher.
V nemocnici rezonuje spor medzi riaditeľkou a skupinou lekárov, ktorí si myslia, že jej vedenie použilo peniaze na nákup ultrazvukového prístroja neracionálne. "Pri jeho výbere sa vedenie neporadilo s lekármi z praxe. Z tých prostriedkov sa mohli kúpiť dva prístroje, zvlášť pre gynekológiu a kardiológiu," hovorí kardiológ Peter Tóth. Prístroj stál 4,8 milióna a bol kúpený z prostriedkov samosprávneho kraja. "Získali sme ho cez verejnú súťaž. Má certifikát ministerstva zdravotníctva a spĺňa predpísané normy," povedala riaditeľka Kráľová. Obvinenie z neracionálneho nakladania s peniazmi odmieta.