oblastí, kde bude podporovať výstavbu priemyselných parkov a zvyšovanie zamestnanosti. Medzi tieto oblasti patrí Košický kraj, Nitriansky kraj a Prešovský kraj. "Rezervy sú ešte v Banskobystrickom kraji, o ktorý investori majú nízky záujem," uviedol Rusko.
ANO predpokladá vytvorenie najväčšieho počtu pracovných miest v Žiline, a to približne 20 tisíc, v Košiciach 12 tisíc, v Trnave 10, v Nitre 9, v Banskej Bystrici 8 a v Prešove 7 tisíc.
V prvej výzve na podávanie projektov pre vytvorenie priemyselných parkov podali samosprávy 11 žiadostí. Z toho štyri projekty neboli viazané na investorov. "Je veľmi malý predpoklad, že projekt pre priemyselný park, ktorý nie je viazaný na investora, bude úspešný," dodal Rusko. ANO plánuje vyčleniť z európskych fondov pre priemyselné parky čo najviac finančných prostriedkov aj na úkor iných opatrení.
Ako ďalej uviedol Rusko, do jedného mesiaca bude známy investor, ktorý umiestni svoju investíciu do Košického kraja. "Pri Košiciach vznikne silná priemyselná zóna, ktorá bude zdravou alternatívou spoločnosti U.S. Steel Košice," konštatoval Rusko. Podľa jeho slov do konca roka by mali byť ešte oznámené investície v celkovej výške 1 miliardy korún. (sita)