1. To nie je násilie, Medzi hádkou a násilím je rozdiel. Pri hádke ide o konflikt dvoch tí dvaja sa len „hádajú“. rovnocenných osôb. Pri násilí sa stretnú nerovné sily a nerovná moc.
2. Násilie sa vyskytuje iba Násilie môže postihnúť ženu v každej sociálnej vrste, v „problémových“ rodinách. kultúre, náboženstve, v každom veku.
3. Násilie v rodine je Násilné činy sú podľa našich zákonov vždy trestné súkromná záležitosť. – v rodine aj mimo nej.
4. Ženy si to vymýšľajú, aby získali V praxi počet nenahlásených násilných činov prevyšuje nahlásené. byt alebo výhody pri rozvode. Ženy násilie častejšie utajujú, než by to preháňali.
5. Ženy asi chcú byť týrané, Ženy, ktoré zažívajú násilie, skúšajú všetko možné, aby zmenili inak by násilníka opustili. situáciu. Až keď všetko zlyhá, hľadajú pomoc mimo rodiny.
6. Ženy si násilie nejakým Takýto postoj nanucuje nárok na páchanie násilia v istých situáciách spôsobom „zaslúžia“. a násilníckych mužov zbavuje zodpovednosti.
7. Ženy si samy vyberajú Žiadna žena netúži po bitke, znásilňovaní alebo vražde. týrajúcich partnerov. Násilné správanie väčšinou začne až po určitom čase spolužitia.
8. Muži týrajú ženy, keď to sami Takéto zážitky z detstva sú istým rizikovým faktorom, zažili v detstve. ale nie je to tak vždy.
9. Hlavnou príčinou mužského Muži týrajú ženy aj v opitosti, aj triezvi. Alkohol násilia je alkohol. nie je príčinou násilia, iba podporovateľom.
(Zdroj – Aspekt: Konať proti násiliu na ženách)