Súboj dvoch posledných mužstiev odštartoval streleckým pokusom spoza šestnástky Halenár, ale Ilizi ho pri žrdi kryl. V 14. min šikovne prekľučkoval do pokutového územia Ďuriš, ktorý prihrával Kožuchovi, ale ten sa tiesnený k lopte nedostal a nedočiahol ani strieľaný center Hodúra v 29. min, ktorý prešiel až ku gólmanovi. Po rohu hostí v závere polčasu zasa ratoval na čiare Fall a Ilizi pekne stiahol gólový center Baláža.
V prvej minúte II. polčasu sa po Gerichovej chybe dostal do čistej šance Tomčák, ale zblízka napálil loptu iba do brankára. Na opačnej strane mal Kaniš šťastie po Fallovej hlavičke. V 68. min založili žlto-čierni brejk, na ktorého konci bola Lembakoaliho strela zo šestnástky, ale Ilizi ju do siete nepustil. Masaryk netrafil z otočky ani bránku a Ujlakyho priamy kop len obtrel tyč. Konečný po odrazenej lopte prvýkrát trafil medzi žrde, ale pokus Kaniša neohrozil. Lembakoaliho strela narobila Ilizimu problémy. Masaryk aj Ujlaky prestrelili a pomohli Interu k bodu.
SPARTAK: I lizi - Šimko, Gerich, R. Konečný, Fall - T. Bartoš (46. Kriss), Ujlaky, Ďuriš, Kopúnek, Hodúr (80. Hrabal) - Kožuch (66. Masaryk). INTER: Kaniš - Drahno, Šedivý, Barmoš, Benko - P. Petráš, Horváth (82. Chalupka), Paulík, Baláž - Halenár (64. Lembakoali), Tomčák (85. P. Mráz). Pred 2893 divákmi rozhodoval Olšiak, žlté karty R. Konečný, Kopúnek - Barmoš, Drahno.
Momenty zápasu
Odohral sa vlastne až po poslednom hvizde rozhodcu Olšiaka. Interisti sa na ihrisku tešili z prvého získaného bodu a v ich kabíne dokonca zneli oslavné chorály. Tí, čo to videli, nechceli veriť. Po takomto zápase by sa body nemali udeľovať vôbec a za výkon by sa mali hanbiť, a nie oslavovať.
Jozef Vukušič, Trnava: "Zápas predposledného s posledným mal slušnú úroveň. Inter dobre bránil a vykrýval priestor v obrane. Preto nebolo veľa šancí. Chýbalo nám potrebné šťastie. Moje mužstvo sa snažilo celých 90 minút. Inter mal dve veľké šance. Remíza je zaslúžená, aj keď pre nás je to strata."
Jozef Barmoš, Inter: "V prvom polčase bolo stretnutie obojstranne taktické. Mali sme menej pokusov v ofenzíve. Domáci mali v druhom polčase prevahu, ale my sme boli bližšie ku gólu. Nakoniec zostalo pri bezgólovej remíze, so ziskom prvého bodu som spokojný."
Autor: Patrik Velšic