Jozef Mikuš z SDKÚ hovorí, že vláda sa nespolieha na "piateho partnera", ale bude rokovať so všetkými zúčastnenými stranami.
Aj keby návrh rozpočtu neprešiel, je vládny návrh podľa Sergeja Kozlíka z HZDS bližší realite ako ktorýkoľvek iný. KSS podľa podpredsedu Jozefa Hrdličku odmieta prípadné provizórium, bola by to podľa neho nehoráznosť.
Ustanovenia o pozitívnej diskriminácii v tzv. antidiskriminačnom zákone považuje europoslanec Kozlík za vnútorný problém vlády. "Táto téma je veľká búrka na dne nočníka," povedal. Nepostrehol vraj, že by tento slovenský problém vyvolal nejaké pohyby v Európskom parlamente alebo Európskej únii. Dodal, že Európa je plná prejavov pozitívnej diskriminácie.
Za malicherný označil tento problém aj podpredseda vlády Pál Csáky. Domnieva sa, že minister spravodlivosti Daniel Lipšic, ktorý chce podať na Ústavný súd podnet na preskúmanie príslušného ustanovenia, by mal vládu z tejto svojej iniciatívy vynechať a hľadať inú ústavnú cestu.
Podľa Csákyho je problém najmä politický. Lipšic hneď po prijatí zákona unáhlene vyhlásil, že podá podnet na Ústavný súd, myslí si. "Zjavne nemal preštudovaný zákon o Ústavnom súde - on to nemôže dať," vyhlásil Csáky. Domnieva sa, že by sa slovenská vláda zosmiešnila pred Európou, keby podnet na Lipšicov návrh na súd podala. (sita, rk)