Kanadský tím po finálovom zápase Svetového pohára s víťaznou trofejou. V strede má ruku na striebornom pohári výkonný riaditeľ reprezentácie Wayne Gretzky, vedľa neho vpravo kľačí kapitán Mario Lemieux, na ľade sedí Martin Brodeur (č. 30), ktorého vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja.
Kanada - Fínsko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), vo finále 2. ročníka Svetového pohára v Toronte - Slovensko skončilo po slabých výsledkoch poslednéHokejisti Kanady vyhrali v utorok večer v Toronte (v stredu nadránom nášho času) finálový zápas 2. ročníka Svetového pohára nad Fínskom 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) a skompletizovali zbierku svojich triumfov z ostatných rokov na najvýznamnejších podujatiach. Tím javorových listov vedený trénerom Patom Quinnom zvíťazil aj na zimnej olympiáde 2002 v Salt Lake City, Kanada sa leskla v zlate taktiež na majstrovstvách sveta 2003 vo Fínsku i v Česku 2004.
V zaujímavom finálovom súboji na ľade v Air Canada Centre pred vypredaným hľadiskom s vyše 19-tisíc divákmi Fíni v prvej tretine po šiestich minútach odpovedali na vedúci gól domáceho mužstva, v druhej tretine vyrovnali gólom "do šatne", ale po presnej strele Shana Doana na začiatku tretiny už Kanaďania tesný náskok udržali. Najťažší zápas však Quinnovo mužstvo zviedlo v semifinále s Českom, keď so šťastím postúpilo gólom Vincenta Lecavaliera v 4. minúte predĺženia (4:3). Víťaznú trofej prevzal kapitán Mario Lemieux z rúk legendárneho švédskeho obrancu Börjeho Salminga.
Kanadského brankára Martina Brodeura, obrancu Adama Foota a útočníka Vincenta Lecavaliera zvolili do All Star tímu turnaja, doplnili ich fínsky zadák Kimmo Timmonen, center Saku Koivu a švédsky krídelník Fredrik Modin.
Mužstvo Kanady si z celkového balíka 1,5 milióna kan. dolárov pripísalo víťaznú prémiu 1 milión, zvyšok si rozdelilo druhé Fínsko (300 000 CAD) a semifinalisti Česko s USA (po 100 000 CAD).
Druhé miesto na World Cupe je pre Fínsko obrovským úspechom. Mužstvo Suomi bolo najpríjemnejším prekvapením turnaja. Naopak, najväčšie sklamanie pripravila reprezentácia Slovenska - prehrala všetky štyri zápasy (základná skupina: 1:5 s Kanadou, 1:3 s USA, 2:5 s Ruskom, vo štvrťfinále 0:5 s Kanadou). Po prvom vrchole čakajú hokejistov v závere sezóny majstrovstvá sveta v Rakúsku (30. apríla - 15. mája 2005), ale ďalší turnaj s účasťou najlepších hráčov sveta uvidí zrejme až Turín na zimnej olympiáde 2006.