Inter - Dubnica 0:1 (0:0)

Inter prehral aj štvrtý zápas po sebe a keďže Púchovčania zabodovali v Trenčíne, dvojnásobný slovenský majster z Pasienkov sa ocitol už na dne tabuľky. Dubničania majú príjemnejšie starosti a v sobotu sa doma stretnú proti Žiline o post lídra. V Bratisla

ve spustili od začiatku intenzívnu ofenzívu, pohádali sa však s presnosťou pri zakončení. Doktor, Porázik, Straka, Kopačka i Ižvolt sa počas prvej štvrťhodiny chytali za hlavy po nepremenených príležitostiach. Kombinačná jednoduchosť a presnosť, ale predovšetkým vitálny pohyb sympaticky lomcoval Jankechovým mužstvom. Hostia postupne upadli do pasivity. Nie však vlastným pričinením. Inter bez zraneného Kunza a chorého Halenára prežil úvodné dubnické peklo a postupne diktoval tempo hry on. Do prestávky skúšal šťastie Lembakoali i Baláž.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Tesne po zmene strán sa na Perniša rútil Baláž, ale dubnický brankár mu vybehnutím dobre zmenšil strelecký uhol. V 69. min mali domáci blízko ku gólu - Špendla trestuhodne vo vlastnej šestnástke hlavičkoval k protihráčovi Tomčíkovi, ktorý netrafil a vzápätí po spolupráci s Horváthom sa jeho pokus odrazil od ľavej žrde priamo do Pernišovho náručia. Interistov to tak deprimovalo, že záver nezvládli a dovolili súperovi luxus. Straku najskôr skvele vychytal Kaniš, ale v poslednej minúte bol proti nemu predsa len bezmocný.

GÓL 90. P. Straka. INTER: Kaniš - M. Drahno, Šedivý, P. Barmoš, P. Petráš - V. Horváth, P. Brezík, Paulík (84. P. Mráz), Baláž (73. Burza) - Lembakoali (76. Plichta), M. Tomčák. DUBNICA: D. Perniš - Pekárik, Špendla, Švestka, Pleva - Ižvolt (75. Švikruha), Držík, Kopačka (78. T. Ďurica), Doktor - P. Straka (90.+ M. Filo ml.), Porázik. Pred 711 divákmi rozhodoval Tomčík, žlté karty Drahno - Straka. Postava zápasu - Andrej KanišDvadsaťdvaročný brankár Interu Andrej Kaniš dostal po odchode Hýlla a Bartalského dôveru medzi tromi žrďami. Pri individuálnych chybách obrany to nemá ani jeden brankár jednoduché. V sobotu však Kaniš chytil aj nemožné a žlto-čierni mu môžu právom ďakovať za to, že neprehrali oveľa vyšším rozdielom. "Kaniš nás na začiatku podržal. Škoda len, že sa s jeho efektivitou nestotožnili aj útočníci. Andrej sa zatiaľ neukazuje ako slabina," povedal tréner Jozef Barmoš. Hlasy trénerovJozef Barmoš, tréner Interu: "Do zápasu sme vstúpili málo dôrazní a nekoncentrovaní. Súper si v úvode vypracoval niekoľko šancí na skórovanie, my len jedinú. Po prestávke sa hra vyrovnala, napokon sa od nás odvrátilo aj potrebné šťastie, keď sme dostali gól v nadstavenom čase. Halenár v piatok prišiel na tréning s vysokou teplotou, u Kunza čakáme na vyjadrenie lekára. Problémy cítime najmä v ofenzíve."

SkryťVypnúť reklamu

Jozef Jankech, tréner Dubnice: "Úroveň zápasu sťažil miestami veľmi silný vietor. Tak, ako sme vyhrali, mohli sme aj prehrať. Na začiatku sme nepremenili viaceré dobré príležitosti, v druhom polčase zase zahodil dve tutovky domáci Tomčák. V závere sme boli šťastnejší a Strakom rozhodli o víťazstve. Vieme, že o titul hrať nebudeme, máme však po štyroch stretnutiach desať bodov a tie nám už nikto nezoberie."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 652
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 423
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 731
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 312
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 426
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 703
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 939
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 259
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu