Kladivár Libor Charfreitag postúpil do nedeľňajšieho finále siedmym najlepším výkonom 77,30 m. Miloslav Konopka zostal pred bránami najlepšej dvanástky. Výkon 76,16 mu stačil len na 15. miesto.
Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci obhájili v súťaži deblkanoistov zlato zo Sydney a vybojovali pre Slovensko už druhú zlatú medailu na aténskych hrách.
Kajakár Ján Šajbidor sa zo semifinálovej dvadsiatky medzi desiatku finalistov nepredral. Skončil až dvanásty.
Skokanka na trampolíne Katarína Prokešová skončila desiata a do večerného osemčlenného finále rovnako nepostúpila. Na ôsmu Holanďanku Andreu Lendersovú stratila iba osem desatín bodu.
Smolu mal strelec Jozef Gönci . Dlho sa vo finále malokalibrovky poležiačky držal na bronzovej pozícii, no uletel mu predposledný výstrel a napokon skončil na štvrtom mieste.
Bežkyňa Lucia Klocová bojovala neskoro večer o postup do semifinále na 800 m. (rh)