Podľa Jenkinsa žili v Pchjongjangu vo vilovej štvrti určenej pre cudzincov ďalší traja Američania. Dvaja z nich už zomreli prirodzenou smrťou. Američania oficiálne uvádzajú, že okrem Jenkinsa opustili svoje jednotky v Južnej Kórei ešte traja ich vojaci. Objavovali sa potom v severokórejských propagandistických filmoch. Títo muži prebehli z armády v šesťdesiatych rokoch. Jenkins sa teraz lieči v Japonsku v nemocnici a po dvoch rokoch odlúčenia je opäť so svojou rodinou. Kým zostane v nemocnici, Američania nebudú požadovať jeho vydanie.
Japonsko by privítalo, keby Jenkins mohol zostať so svojou rodinou. Jenkinsova manželka Hitomi Sogová, ktorú severokórejskí špióni uniesli do KĽDR, je vo svojej vlasti populárna. O ďalšom postupe sa Jenkins radil s americkým vojenským právnikom. Očakáva sa, že sa prizná k vine, výmenou za čo ho zrejme Američania nechajú žiť s rodinou v Japonsku.
Práve včera začalo Japonsko so Severnou Kóreou rokovať v Pekingu o osude ďalších Japoncov, ktorých v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch uniesli agenti KĽDR. Japonsko požaduje informácie o svojich desiatich občanoch, Severná Kórea tvrdí, že tieto prípady vyšetruje. V minulosti však vyhlásila, že osem z desiatich Japoncov už nežije. (reuters)