Trenčiansky komplex stále trvá

Derby zápasy futbalistov Dubnice s Trenčínom majú zvláštnu príchuť a to nielen preto, že mestá ležia iba niekoľko kilometrov od seba a tak sa môžu fanúšikovia oboch celkov pohodlne dopraviť na zápas, no aj preto, že Dubnica už niekoľko sezón nad Trenčínom

Na snímke je akcia Dubničana Pavla Straku (vľavo č. 7) pred bránou Trenčína. Brankár hostí Miloš Volešák (uprostred) loptu nechytil, gólu zabránil ďalší Trenčan Vladislav Palša (vpravo). Zo stretnutia Dubnica - Trenčín 1:1. FOTO TASR - RADOVAN STOKLASA

Derby zápasy futbalistov Dubnice s Trenčínom majú zvláštnu príchuť a to nielen preto, že mestá ležia iba niekoľko kilometrov od seba a tak sa môžu fanúšikovia oboch celkov pohodlne dopraviť na zápas, no aj preto, že Dubnica už niekoľko sezón nad Trenčínom doma nevyhrala.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Tentoraz chceli Dubničania trenčiansky komplex konečne prelomiť, veď predchádzajúce dva zápasy v lige úspešne zvládli. V slovách hráčov i trénerov pred zápasom však znela určitá obava. Športový riaditeľ futbalistov Dubnice a asistent trénera Jankecha Peter Gergely vyjadril skryté obavy zo stretnutia i nádej, že Dubničania budú vo víťazných zápasoch predsa len pokračovať. Napriek optimizmu mal z tohto zápasu určité obavy aj kapitán Dubničanov Marián Zimen.

"Teraz nás čaká Trenčín, s ktorým sa nám herne nedarí. Je to pre nás zvláštny súper. Verím, že ho teraz zdoláme. Po dvoch víťazstvách s Púchovom a v Ružomberku vyhráme doma aj s Trenčínom a predĺžime doma víťaznú sériu."

Teraz už vieme, že sa to domácim opäť nepodarilo a trenčiansky komplex v Dubnici tak ešte stále trvá.

SkryťVypnúť reklamu

Možno aj preto, že Dubničania zahodili niekoľko vyložených gólových príležitostí, ale aj z toho dôvodu, že nedodržali do bodky taktiku, ktorú si pred zápasom stanovili.

Ako po zápase povedal tréner Dubnice Jozef Jankech mužstvu chýbala hra po krídlach a štandardné výkony z predchádzajúcich zápasov nepotvrdili ani Ižvolt, Filo, Pleva a ďalší. Možno sa namaškrtili v prvých úspešných zápasoch, keď sa začalo hovoriť o nových dubnických talentoch.

"V snahe dosiahnuť úspech som niektorých hráčov vystriedal, ale ani tí, čo ich nahradili, sa strelecky nepresadili," dodal Jankech.

BOHUMIL VOLESKÝ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 648
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 416
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 730
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 280
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 416
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 723
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 936
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 269
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu