ú iba s SMK.
Snem prijal aj novú bezpečnostnú doktrínu, keď namiesto neutrality chce presadzovať začlenenie Slovenska do európskeho bezpečnostného systému. Malíková je naďalej proti členstvu v NATO, lebo „po globálnom oteplení vzťahov medzi Ruskom a USA“ je NATO zbytočné, v rámci európskej bezpečnosti má však mať Slovensko ešte aj samostatný bezpečnostný systém.
Delegáti na neverejnej časti rokovania schválili novelu stanov týkajúcu sa spôsobu zvolávania miestnych, okresných a krajských konferencií. Pozastavenie členstva už nebude disciplinárnym trestom, ale sa bude prerokovávať v rámci riadneho konania.
Snem sa skončil schválením nominačných kritérií pre kandidátov na poslancov za SNS do parlamentných volieb a voľbou členov kontrolnej a revíznej komisie. Budúci poslanci by sa mali vyvarovať konfliktu záujmov, nadmerného kumulovania funkcií a mali by budovať „silný imidž strany“. Konečné poradie na kandidátke určí až nominačný snem, ktorý bude v polovici budúceho roka.
Slovenskú národnú stranu prijali do Aliancie európskych národov, ktorá začne oficiálne existovať 1. januára 2002. Na sneme strany o tom informoval podpredseda talianskej strany Alleanza Nazionale Marco Zacchera. Alianciu vytvorilo päť politických strán Európskeho parlamentu zoskupených v únii pre európske národnosti. Podľa predsedníčky SNS Anny Malíkovej to svedčí o tom, že SNS je zahraničím akceptovaná strana.
(mož, sita)