"Na Babu prídu všetci favoriti, ktorí bojujú o tituly vo svojich triedach ako Tschager, Szasz, Šenkýř a, samozrejme, aj najlepší Slováci Jaro Krajčí a Peter Jureňa," informoval prezident Slovenskej asociácie motoristického športu Dušan Koblišek. Tohtoročné podujatie organizujú členovia Veteran klubu z Pezinka. Výsledky sa zaratúvajú do seriálov ME, ME zóny strednej Európy, majstrovstiev Slovenska, Rakúska, Česka a pretekov o Česko-Slovenskú trofej.
Preteky odštartuje prezident Ivan Gašparovič, ktorý je motoristickým priaznivcom. "Pán prezident určite príde a oblečie si aj jazdecký overal. Preteky odštartuje ako prvý, bude akýmsi predjazdcom. Pripravili sme pre neho auto Seat Leon Cupra, ktoré má okolo 200 koní. Trať dobre pozná, žiadne špeciálne úpravy sme kvôli nemu nerobili. V našej kompetencii nie je ani starosť o bezpečnosť, to všetko zaobstará Úrad pre ochranu ústavných činiteľov. Vysoký štandard bezpečnostných opatrení a prichystaný vrtuľník sú súčasťou pretekov už niekoľko rokov," povedal Dušan Koblišek.
Diváci sa aj tento rok môžu tešiť na veľkú účasť áut v triede CN, teda tzv. placiek. Minulý rok sa jazdci talianskeho tímu Scuderia Villorba Corse v kokpitoch áut značky Osella postarali o veľmi dramatický boj o najvyššiu priečku. V drese tohto tímu však už chýba Talian Denny Zardo, ktorý vlani dosiahol v 2. kole rekordný čas 2:00,82 a ako prvý v histórii podujatia sa dostal pod 2:01. Horúcim
favoritom na víťazstvo v absolútnom poradí bude niekoľkonásobný majster Slovenska Jaroslav Krajčí, ktorý jazdí s formulou Lola F3000. "V tomto roku platia nové technické obmedzenia, a preto by mali byť formuly rýchlejšie ako placky. Veľmi by som chcel vyhrať, no niekedy je veľké chcenie skôr brzdou. Uvidíme, aké bude počasie a ako sa mi podarí pripraviť auto. Sme totiž v dosť veľkom časovom zhone, len vo štvrtok v noci sme sa vrátili z testov na Hungaroringu," informoval Krajčí.
Program na Babe sa začína dnes oficiálnymi tréningmi. Zajtrajšie prvé kolo odštartujú o 9.00 h a približne o 13.30 h druhé jazdy. Trať na Pezinskej Babe meria 5 100 metrov, má 19 zákrut a prevýšenie 280 metrov. Novinkou pre fanúšikov je pripravená kyvadlová doprava po trati, ktorú môžu využiť, aby sa dostali na divácky zaujímavé miesta.
(sita)