Zamestnanci Hyundaiu odhlasovali štrajk

SOUL - Zamestnanci juhokórejskej automobilky Hyundai Motor Co. včera hlasovali za spustenie štrajku. "Hlasovanie prešlo s 69,66-percentnou podporou," uviedla hovorkyňa združenia odborárov Chang Gyu-hoová. Zamestnanci sa rozhodli pre štrajk potom, čo ...

Takto 7. novembra 2000 v Soule protestovali odborári spoločnosti Hyundai Engineering and Construction proti vládnemu zoznamu 52 firiem, ktoré sú v konkurze. Pod hrozbou bankrotu automobilka totiž v roku 2000 čelila tlaku veriteľov na úsporné opatrenia. FOTO - TASR/AP

SOUL - Zamestnanci juhokórejskej automobilky Hyundai Motor Co. včera hlasovali za spustenie štrajku. "Hlasovanie prešlo s 69,66-percentnou podporou," uviedla hovorkyňa združenia odborárov Chang Gyu-hoová. Zamestnanci sa rozhodli pre štrajk potom, čo zlyhal dialóg o ich platových podmienkach.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Odborársky zväz, ktorý reprezentuje zhruba 41 515 zamestnancov spoločnosti Hyundai, čo predstavuje viac ako 80 percent, požaduje 10-percentný nárast základného platu a výkonnostné prémie vo výške 30 percent čistého zisku automobilky.

Odborári ďalej žiadajú koniec diskriminačných platových podmienok pre zamestnancov na vedľajší pracovný úväzok, manažment však požiadavky odborárov odmieta.

"Zajtra sa dohodneme na tom, kedy štrajk spustíme, aj na tom, akej formy bude," uviedla Gyu-hoová. Konfederácia zväzov, do ktorej patrí aj Hyundai Motor, požaduje tiež plnú implementáciu 5-dňového pracovného týždňa. "Štrajk je poslednou možnosťou, ako prinútiť manažment k splneniu našich požiadaviek," stoja si za svojím zamestnanci Hyundaiu.

SkryťVypnúť reklamu

Juhokórejská vláda sa už teraz chytá za hlavu. Okrem štrajku jej totiž robí veľké starosti aj oslabenie spotrebiteľských výdavkov v krajine. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 690
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 476
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 470
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 463
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 546
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 999
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 169
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu