
Basketbalisti Denver Nuggets James Posey (41) a Scott Williams (42) sa snažia zabrániť v streľbe Kenyonovi Martinovi z New Jersey (vpravo). Zo stretnutia NBA Denver - New Jersey 99:96 po predĺžení. FOTO - REUTERS
NEW YORK - V pondelok mala basketbalová NBA na programe dve stretnutia. Sacramento zvíťazilo vo svojej hale Arco Arena nad Houstonom presvedčivo 113:77. Domáci mali raketový nástup a po dvoch štvrtinách viedli už o 15 bodov a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Aj po prestávke pokračovali Kings vo výbornom výkone v ofenzíve a záverečná štvrtina sa už zmenila na domácu exhibíciu. Pri dlhotrvajúcej neúčasti zranenej superhviezdy Chrisa Webbera bol aj tentoraz najlepším strelcom Sacramenta Juhoslovan Predrag Stojakovič, ktorý premenil 11 zo 17 pokusov z poľa a celkovo zaznamenal 25 bodov. „Som rád, že sa chlapci po neštastnej prehre v nedeľu v Los Angeles proti Lakers vzchopili a podali výborný výkon,“ pochválil svojich zverencov tréner Sacramenta Rick Adelman. Kings v novej sezóne doma ešte neprehrali.
Dramatický zápas a víťazstvo svojho tímu po predĺžení (99:96) videli diváci v Denveri, ktorý vyhral nad New Jersey, doterajším najväčším prekvapením ligy a druhým najlepším tímom Východnej konferencie. Domáci síce viedli v polovici stretnutia o 11 bodov, ale hostia zlepšenou hrou stratu dotiahli a vynútili si predĺženie. Deväťdesiatosem sekúnd pred koncom nadstaveného času zvýšil Nick Van Exel (s 30 bodmi najlepší strelec duelu) úspešným trojkovým pokusom na 97:92 pre Denver, ale Nets znížili na rozdiel jediného bodu. O všetkom mohol rozhodnúť hosťujúci Jason Kidd, ale hviezdny rozohrávač osem sekúnd pred záverom minul nebránený aj svoj deviaty trojkový pokus v stretnutí. Kidd zaznamenal v stretnutí iba chudobných päť bodov. New Jersey prvý raz v sezóne prehralo dva zápasy za sebou.
SACRAMENTO - HOUSTON 113:77, najviac bodov: Stojakovič 25, Christie 23 - Francis 18, Thomas a Mobley po 12, 17 317 divákov. DENVER - NEW JERSEY 99:96, Van Exel 30, LaFrentz 25 - Martin 28, Harris a Jefferson po 13, 11 319.
(sita)