Česi aj Portugalci veria, že zvíťazia

Futbalové EURO ponúka vo svojom druhom víkende na portugalských trávnikoch ďalšie štyri zápasy, z toho dve lahôdky. V Aveire dnes nastúpia Česi proti Holandsku.

Českého stredopoliara z holandského klubu Ajax Amsterdam Stanislava Galáska obliehali na tlačovke novinári z oboch štátov. "Súper má výborné individuality, ale mnohí z nich ešte nemajú za sebou skúsenosti z veľkých turnajov. A hlavne náš tímový duch je lepší. Veríme si," povedal.

Na štadióne Sportingu v Lisabone bude zajtra zasa veľká bitka o Pyrenejský polostrov. Portugalsko čaká na skalp španielskeho rivala dlhých 23 rokov, zajtrajší triumf by bol určite najcennejším v histórii vzájomných zápasov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najmä hráči čerstvého víťaza Ligy majstrov FC Porto hýria sebavedomím. Deco v televízii opakoval: "Porazíme Španielov a ľudia budú mať znovu veľkú fiestu." Na portugalského trénera Luiza Scolariho silnie tlak, aby od začiatku zápasu konečne postavil Cristiana Ronalda, ktorého zlaté nohy nie sú podľa viacerých odborníkov stále dosť využívané.

V Lisabone sa včera nehralo, na námestiach sa stretávali anglickí a chorvátski fanúšikovia, lebo obe ich mužstvá vyhrali. Angličania velebili svoje nové zázračné dieťa, osemnásťročného Waynea Rooneyho, ktorý dvoma gólmi do siete Švajčiarska zatienil Beckhama.

Rooney si po zápase cenu pre najlepšieho muža zápasu preberal, ako keby si v škole rozbaľoval desiatu. Cez žuvačku v ústach však diplomaticky nad svoj výkon vyzdvihol pomoc spoluhráčov. "Fantastické, čo dokáže. Futbalovou výhodou tohto chlapca je, že nemá pred ničím rešpekt," básnil o ňom švédsky tréner Angličanov Sven Eriksson.

SkryťVypnúť reklamu

Chorváti zasa oslavovali svojho kanoniera Dada Prša a pozdravovali Francúzov, že im museli pomôcť vlastným gólom Tudora.

Autor: VOJTECH JURKOVIČ, Lisabon

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 900
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 948
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 749
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 878
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 2 812
  6. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 727
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 374
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 162
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu