Pri hre s puškou zabil kamaráta

PORUBA POD VIHORLATOM - Hra štyroch chlapcov so zbraňou sa v piatok podvečer skončila smrťou.

Peter chcel pušku odtlačiť, ale Marcel vystrelil. Pušný prach mu popálil ruku. FOTO PRE SME - AUTOR

Bratia Miro (15) a Peter (13) S. sa spolu s bratmi Marcelom (13) a Jánom (15) Č. z dediny Poruba pod Vihorlatom neďaleko Michaloviec sa v piatok najprv hrali na futbalovom ihrisku. Okolo piatej sa vybrali do domu bratov Č. Rodičia neboli doma, a tak pozerali televízor. Okolo pol šiestej všetci spozorneli, pretože Marcel Č. priniesol kamarátom ukázať otcovu guľovnicu. Marcel namieril zbraň na kamaráta Mira a v domnienke, že puška nie je nabitá, stlačil spúšť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Počula som ranu, nevedela som, či to bol výstrel, alebo niečo vybuchlo. Z domu vybehli dvaja chlapci, kričali, aby rýchlo niekto zavolal pomoc. Tak som zavolala záchranku, no medzitým už do domu vbehla príbuzná chlapcov, ktorá je zdravotná sestra," povedala suseda Michala Semjanová.

Výstrel z guľovnice trafil 15-ročného Mira S. priamo do tváre. Guľka mu prestrelila líce, preletela chlapcovou hlavou a na mieste ho usmrtila. Marcel Č., ktorý strieľal, podľa svedkov najskôr išiel hľadať pomoc, potom v šoku nasadol na bicykel a odišiel na neznáme miesto. Policajti preto prišli so stopovacím psom a chlapca onedlho našli.

Svedkom tragédie bol aj Mirov brat, 13-ročný Peter. "Pozerali sme televízor, otočili sme sa a zrazu mal Marcel v ruke pušku. Keď ju namieril na brata, chcel som mu ju odtlačiť. Vtom však vystrelil," tichým hlasom dodal Peter, ktorému pušný prach pri výstrele popálil ľavú ruku.

SkryťVypnúť reklamu

Polícia začala vyšetrovanie. "Zbraň mal jej majiteľ pravdepodobne v nelegálnej držbe," povedala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví a trestného činu nedovoleného ozbrojovania.

Rodina mŕtveho Mirka je však presvedčená, že "zodpovední za to, čo sa stalo, sú rodičia. Nemali dovoliť, aby sa zbraň dostala do ruky deťom."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 703
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 492
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 509
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 492
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 504
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 013
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 181
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu