Rekord na Atény nestačil

Dvadsaťpäťročná prekážkarka na 100 m Miriam Bobková takmer presne po dvoch rokoch zlepšila na štadióne Interu v rámci mítingu Cena Slovenska Slovak Gold slovenský rekord z vtedajších 13,48 s na terajších 13,46. Bola vyslovene spokojná, hoci čas je ďaleko

aj za B-limitom na aténsku olympiádu 13,10 s. Pravda, spišskonovoveská rodáčka, susedka s naším bronzovým medailistom z aténskych majstrovstiev sveta na 110 m prek. Igorom Kováčom, sa pred rokom sotva vedela pohnúť. Vlani vôbec nesúťažila, dávala si do poriadku komplikované zranenie chrbtice. S prípravou začala opatrne až ku koncu halovej sezóny.

"Rýchla som dosť, ihneď by som si trúfla zabehnúť hladkú stovku približne za 11,70 sekundy. Rezervy mám v technike a s tým sa treba pohrať. Každý deň nacvičovať striedanie krátkych a dlhých krokov medzi prekážkami," povedala pretekárka STU Bratislava.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Teraz ju čaká školský vodácky výcvik, ale už cez víkend bude štartovať v Bratislave na Memoriáli Tomáša Babiaka. "Tam pobežím voľnejšie. Rekordné úmysly nemám. O dva týždne na európskom pohári družstiev v Belehrade však určite," naznačila Miriam. Potom sa rozhovorila v širších súvislostiach. "Keďže sa stále hovorí o limitoch, tak by som musela mať z pekla šťastie a nevýslovne dobrý deň, aby som to do konca júna zvládla. Ak by som mala ešte mesiac navyše, zrejme by som vám povedala aspoň - pokúsim sa. V tomto momente je to nereálne. V budúcej sezóne sa však rozhodne k trinástim sekundám chcem priblížiť na doraz," povedala Bobková, pre ktorú bol včerajší výkon už piatym slovenským rekordom v sérii. (pf)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 747
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 669
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 735
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 696
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 682
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 260
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 216
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 296
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu