Podľa zákona poskytuje SIS informácie vláde, Národnej rade a prezidentovi. Na písomnú žiadosť ich poskytuje predsedovi vlády, predsedovi parlamentu. Podľa viacerých právnikov je zákon nejasný, pretože presne nestanovuje, do čích rúk má SIS posielať informácie, keď sú pre vládu. Tá ich posiela premiérovi, ale aj ministrom, ak sa týkajú ich rezortu.
Informácie o "skupinke" však dostal iba premiér bez toho, aby si ich vyžiadal.
Na ďalší problém na jeseň minulého roka upozornil NBÚ, keď vykonal na Úrade vlády kontrolu. Mal podozrenie, že premiér má informáciu o bezpečnostnej spoľahlivosti Jána Mojžiša, ktorá je súčasťou bezpečnostného spisu a na ktorú ako predseda vlády nemá právo. Bezpečnostným spisom totiž môže disponovať iba SIS a NBÚ.
Keď prišli pracovníci NBÚ na Úrad vlády, k informácii sa nedostali, lebo im jedna pracovníčka povedala, že ju má premiér v trezore.
Dzurinda odmietal, že mal niečo protizákonne. Tvrdil, že informácia, ktorú dostal, bola samostatná a nebola vytiahnutá z Mojžišovho bezpečnostného spisu. Podľa kontroly NBÚ bolo na hlavičke papiera napísané, že ide o materiál od SIS pre NBÚ, a nie o samostatnú informáciu pre premiéra.
Predsedovi Národnej rady a prezidentovi SIS túto informáciu poslala až po ich sťažnosti.
Dzurinda je tiež podozrivý, že sa neoprávnene oboznámil s osobnými údajmi Jána Mojžiša.