Marián Cisár je naozaj rád, že v Nashville skončil

Vedenie Nashville Predators sa rozhodlo, že slovenského reprezentanta MARIÁNA CISÁRA (23), ktorý pred troma rokmi ako prvý hokejista podpísal profesionálny kontrakt s vtedy novovznikajúcim tímom NHL, nebudú potrebovať. Hlas bratislavského rodáka včera ..


ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP



Vedenie Nashville Predators sa rozhodlo, že slovenského reprezentanta MARIÁNA CISÁRA (23), ktorý pred troma rokmi ako prvý hokejista podpísal profesionálny kontrakt s vtedy novovznikajúcim tímom NHL, nebudú potrebovať. Hlas bratislavského rodáka včera nezvonil nadšením, ale zďaleka nebol zlomený.

„Som rád, že v Nashville končím. S trénerom Davidom Poilem som nemal žiadny otvorený konflikt, ale celkom zreteľne som cítil, že okolo mňa sa vytvára atmosféra nedôvery, ktorá už dlhšie predznamenávala môj odchod. Naposledy som v stretnutí v Atlante síce formálne nastúpil v prvom útoku s Jačmenevom a Legwandom, ale bola to iba návnada, aby mi dokázali, že nezapadám do systému. Na ľade som bol iba symbolicky málo, videl som však pekný gól Ľuba Bartečka v mužstve súpera. Po zápase som definitívne pochopil, že tréner má voči mne predsudky a že ma chce obrať o sebadôveru. Zo strany celej organizácie som cítil tlak, zovšadiaľ som dostával najavo, že pre mňa v Nashville už nič nebude ľahké. A bez pohody sa hrať nedá.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dá sa vo vašom prípade hľadať podobnosť s osudom obrancu Richarda Lintnera, ktorý po začiatku sezóny odišiel do Trenčína a potom skončil vo Švédsku?

„Jednoznačne. Veľmi podobný postup použil náš kouč pri odstavení Riša Lintnera. Naozaj som rád, že pôsobenie v Nashville mám za sebou. Urobil som všetko preto, aby som si vybojoval stabilné miesto v tíme, ale ani to niekedy nestačí.“

Nashville vás ponúklo na tzv. waiver draft, z ktorého môže po vás siahnuť záujemca z iného klubu NHL. Aké máte predstavy o budúcnosti?

„Mám pozitívne signály, že existuje reálny záujem iných klubov NHL, no zatiaľ o tom nebudem hovoriť. Uzávierka waiver draftu je v utorok. Verím, že to vyjde a ostanem v NHL . Inak by som musel hrať na farme v Milwaukee. O tom som ešte neuvažoval, rovnako ani o možnosti odísť do Európy, ako to urobil Lintner.“

SkryťVypnúť reklamu

V Nashville hrá ďalší slovenský útočník Vlado Országh, ktorý sa v NHL presadil po vydarenej prechodnej sezóne vo Švédsku. Má stále stabilnú pozíciu v tíme Predátorov?

„Vlado hrá v útoku s Čechom Eratom a Rusom Archipovom výborne. Sú verní svojmu európskemu kombinačnému štýlu a patria k najlepším.“

VOJTECH JURKOVIČ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 688
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 470
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 464
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 458
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 564
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 998
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 167
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu