Stalo sa to v roku 1899, prezidentom Spojených štátov bol Denzel Washington. Ten nariadil Anne Frankovej a jej jednotkám, aby sa vylodili na plážach Nového Zélandu okupovaných nacistami. Tak si podľa britského denníka The Sunday Telegraph vykladajú niektorí študenti pojem "Deň D," teda vylodenie spojeneckých vojsk v Normandii 6. júna 1944.
Invázia spojeneckých jednotiek patrila k veľkým vojenským operáciám druhej svetovej vojny a otvorila cestu k oslobodeniu západnej Európy od nacistickej okupácie. The Sunday Telegraph sa rozhodol k 60. výročiu tejto operácie preveriť znalosti britských žiakov a študentov.
Len 28 percent opýtaných vo veku od desiatich do 14 rokov vie, čo pojem "Deň D" či vylodenie v Normandii znamená. S vedomosťami zvyšných študentov 24 škôl zahrnutých do prieskumu, je to rôzne. Žiaci sa domnievajú, že kľúčovú úlohu v tejto veci zohral americký herec Denzel Washington. Alebo si myslia, že k vylodeniu došlo počas prvej svetovej vojny, alebo že sa ním vojna začala.
Jeden žiačik sa domnieval, že vylodenie viedol vojak Ryan, hrdina z filmu Stevena Spielberga Zachráňte vojaka Ryana. Nádej tu však predsa len je. Jeden pedagóg bol milo prekvapený, keď zistil, že jeden študent napísal test na jednotku. "Spýtal som sa ho, ako to, že pozná veci, ktoré sme sa v škole neučili, a on mi odpovedal, že sa to dozvedel z rovnomennej hry, ktorú hrá na počítači." (čtk)